پیوست

شرکت تکام

تکام
زمان مطالعه: ۳ دقیقه
tacom
حوزه فعالیت: تولید کننده تجهیزات پاور

 وب سایت: www.tacomups.com


نرم افزارهای راه اندازی شده:  سیستم های جامع مالی | حقوق و دستمزد | اتوماسیون اداری 

درباره شرکت تکام

در دنیای پرجنب و جوش امروز، ذخیره هر میزان از انرژی الکتریکی به عنوان یک انرژی­ پاک، می تواند برای هر فرد یا سازمانی حائز اهمیت باشد. شرکت تکام با در نظر داشتن این نیاز و با بهره­ گیری از دانش و تجربه اقدام به تاسیس این شرکت با هدف طراحی و توسعه کامپیوتر، الکترونیک و مخابرات در حوزه کشور و امکان صادرات محصولات و خدمات مهندسی به کشورهای دیگر نمود. شرکت تکام با بیش از دو دهه فعالیت، طراح و تولید کننده سیستم های UPS صنعتی و اداری، مبدل های AC به DC اینورتر، شارژرهای صنعتی و رکتیفایرهای قدرت و استابیلایزر با استفاده از جدیدترین فناوری روز می باشد.

گروه نرم افزاری پیوست بصورت همه جانبه و با راه اندازی سیستم های جامع مالی ، اداری و منابع انسانی، با هدف حرکت به سوی ایجاد یک سازمان الکترونیکی یکپارچه، در خدمت این شرکت تولیدی بزرگ بوده است.


چالش اولیه

پیش از تهیه نرم افزار پیوست، حدود ۱۰ سال پیش که نرم افزارهای تحت ویندوز به تازگی روانه بازار شده بودند، از شرکت دیگری یک نسخه نرم افزار حسابداری برای شرکت تکام تهیه شده بود. اما به دلیلی که شرکت خیلی نوپا و بحث سیستم های تحت ویندوز هم بسیار تازه بود، نرم افزار خیلی جوابگوی نیازهای این مجموعه بزرگ نبود. بعد از آن به استفاده از نرم افزار شرکت دیگری که تحت داس بود و با دیتابیس فایرفاکس نوشته شده بود روی آوردند. اما همیشه به دلیل کاربری نرم افزارهای تحت ویندوز؛ پیش از استفاده از نرم افزار تحت داس دنبال یک نرم افزار تحت ویندوز مناسب برای تبدیل سامانه بودند.

Mohammad Mostofi

ما به واسطه یک بازاریاب با پیوست آشنا شدیم که معتقد بودند نرم افزار پیوست علاوه بر اینکه تحت ویندوز است، کاملا پاسخگوی نیاز شرکت ما هم هست. سپس ایشان ارتباط ما را با پیوست برقرار کردند و بعد از آن هم از طریق چند تن از مدیران مجموعه پیوست ارتباط برقرار شد و هماهنگی انجام گرفت تا بصورت دقیق تر نرم افزار مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت هم این شرکت انتخاب شد.
البته دمو دو نرم افزار دیگر را هم دیده بودم که از ساختار آنها راضی نبودم.

در اصل چیزی که باعث انتخاب پیوست شد ساختار یوزر فرندلی آن بود که ارتباط با آن برای کاربر خیلی راحت تر بود و ویژگی هایی داشت که نرم افزارهای دیگریا آن ویژگی ها را نداشتند یا نداشتند اگه داشتن خیلی پیچیده بودند.

محمد مستوفی

مدیر عامل

نقاط قوت پیوست

مهمترین بحثی که در مورد گروه نرم افزاری پیوست من به آن اهمیت می دهم پاسخگو بودن سیستم پیوست است و این برای من خیلی ارزش دارد. باتوجه به اینکه به هرحال هر محصولی که تولید میشود ممکن است مشکلاتی داشته باشد، اما همین که میبینم که مجموعه پیوست پیگیر رفع نواقص هست و میخواهد این مشکلات را حل کند، از نظر من یه امتیاز خیلی مثبت است که برابم در انتخاب بسیار مهم است.

مورد بعدی اینکه، بطور کلی سعی ما این است نرم افزاری که تهیه می کنیم اول بر مبنای نیاز اصلی شرکت باشد، یعنی نرم افزار مالی برمبنای نیاز اصلی که مدیریت تراکنش های مالی شرکت است تهیه شد. ولی بعد از آن؛ امکان بهره برداری حداکثر در زمینه های دیگر، با استفاده از ابزارهای موجود در نرم افزار مد نظر قرار میگیرد.

انعطاف پذیری پیوست بسیار در امر انتخاب نرم افزار اثر گذار است. برای مثال در یک مقطع زمانی مجموعه ما با توجه به تولیداتی که دارد نیاز به ماژولی داشت که با طرح این مسئله، بخش مورد نیاز به سیستم اضافه شد و اساساً این بخش در نرم افزار شما به سفارش شرکت ما ایجاد شد و فکر می کنم در سال های همکاری با شما از این قبیل موارد داشتیم که منجر به ایجاد ویژگی جدید در سیستم به سفارش مشتری شود. بنابراین تمام تلاش ما این بوده که غیر از پایه اصلی نرم افزار، توانایی های دیگر آن در حوزه های دیگر هم استفاده کنیم . این دلیلی بوده که پیوست علاوه بر ساختار اصلی اش،  توانسته بخش های دیگر را هم پوشش دهد.


| علت توسعه پیوست در مجموعه تکام |

مهم ترین دلیل تصیم گیری جهت توسعه نرم افزارهای پیوست در شرکت تکام، بنیان گذاران و مدیران پیوست است. مدیرانی که به کار خود آشنایی و تسلط دارند و می دانند که در اصل نیاز مشتری چیست.

همچنین انعطاف پذیری و همانطور که قبلا هم اشاره کردم، قابلیت اضافه شدن بخش های مورد نیاز سازمان که قبلا در سامانه موجود نبوده اند.


داستان های موفقیت بیشتر بخوانید…

[کل: ۰ میانگین: ۰]
بدون نظر

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.