پیوست

شرکت آلتون آسانسور

آلتون آسانسور لوگو
زمان مطالعه: ۳ دقیقه
Alton Elevator logo
حوزه فعالیت: طراحی و تولید سیستم های کنترلی و الکترونیکی آسانسور

 وب سایت: www.altonelevator.com


نرم افزارهای راه اندازی شده:  سیستم های جامع مالی | حقوق و دستمزد 

درباره شرکت آلتون آسانسور

شرکت آلتون آسانسور به عنوان یکی از اولین برندهای برتر ایران در حوزه طراحی و تولید اینورترهای کنترل موتور، تابلو فرمان و تجهیزات کنترلی آسانسور از سال ۱۳۸۴ مشغول فعالیت بوده است. این شرکت یک مجموعه دانش بنیان بوده و از پروانه بهره برداری تولید برخوردار است.

شرکت آلتون آسانسور در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر، متشکل از کارخانه ای به وسعت ۲۰۰۰متر و فضای تولیدی و اداری به وسعت ۱۵۰۰ متر، واقع در منطقه کرمان خودرو بنا شده است.

Alton Elevator II

چالش اولیه

تنوع محصولات و اقلام زیاد تشکیل دهنده آنها، برآورد گیری و تجمیع اقلامی که در همه محصولات مشترک است و تدارکات و خرید آنها کار ساده ای نبود که بتوان آن را بدون کمک گرفتن از یک نرم افزار مطمئن انجام داد.

این سازمان نیازمند یک نرم افزار حسابداری حرفه ای بود که توانایی محاسبه بهای تمام شده را داشته باشد، بتواند لیستی از تمام اقلام تشکیل دهنده دستگاه ها و BOM (فرمول ساخت) محصولات را ارائه کند.

بهای تمام شده

محاسبه بهای تمام شده

list

ارائه لیست اقلام

BOM

ارائه BOM یا فرمول ساخت محصول

انتخاب نرم افزار، وابسته به یک پارامتر نبود. ما همزمان با دو شرکت دیگر هم برای تهیه نرم افزار درحال مذاکره بودیم ولی به عنوان مثال از نظر فنی قابلیت هایی را مد نظر داشتیم که شرکت های دیگر نمیتوانستند برای ما فراهم کنند. ضمن اینکه درمورد شرکت پیوست و نحوه ارائه خدمات آن پرس و جو هم کردیم و بازخوردهای خوبی گرفتیم و در نهایت انتخاب ما پیوست بود.

alton asansor min

“مهم ترین پارامترهای موجود در پیوست که باعث انتخاب ما گردید: محاسبه بهای تمام شده کالاها، اختصاص سریال به کالاها و کنترل کردن آن ها، گزارشات جامع و پرکاربرد، پشتیبانی قوی پیوست و تعهد کاری واحد پشتیبانی و توسعه نرم افزار براساس نیازهای شرکت ما بود.”

آقای دکتر حسین توکلی پور

مدیر عامل

نقاط قوت نرم افزار

  • سیستم حسابداری به خودی خود ویژگی خاصی برای یک شرکت نرم افزاری به حساب نمی آید.

اما چیزی که می تواند نقطه قوت یک شرکت مانند پیوست باشد، برخورداری از یک نرم افزار حسابداری است که بتواند بهای تمام شده کالا را محاسبه کند، لیستی از اقلام تشکیل دهنده و BOM ارائه کند وبرای تک‌تک آن اقلام، موجودی ریالی انبار را به روش میانگین موزون محاسبه و جمع کند، بطوری که کاربر بتواند بهای تمام شده کالاهای فروش رفته را بصورت به روز شده در اختیار داشته باشد.

این ویژگی را ما در قامت نرم افزارهای زیادی ندیدیم و نقطه قوت پیوست این بود که این قابلیت را داشت که بتواند لیست محصولات چند لایه بگیرد، بدون اینکه هیچ محدودیتی در تعداد لایه ها داشته باشیم.

در هنگام تولید یک محصول، باید در نظر بگیرید هر محصول از بخش های مختلفی تشکیل شده و اگر هر بخش را تجزیه کنیم و تکه تکه در نظر بگیریم تا جایی که به کوچک ترین واحد محصول (مثلا یک پیچ کوچک) برسیم، متوجه میشویم که هر محصول از بخش های مختلف و هر بخش از تعداد بسیار زیادی قطعه دیگر ساخته می شود و اینجاست که اهمیت امکانات یاد شده در یک نرم افزار مشخص می گردد.

  • ویژگی دیگر، این است که ما می توانیم برای تمام فرآیندهایی که مثلا روی یک سریال تابلو فرمان آسانسور اتفاق می افتد، داده هایی را به سیستم وارد کنیم و بعد به راحتی گزارشگیری کنیم.

یعنی یک کاربر اطلاعات ریز موارد و اقلام را به سیستم وارد می کند و در نهایت می توانیم گزارش های خیلی خوبی بگیریم.

یکی از این گزارش ها، «گزارش کار» است. من میتوانم ظرف ۱۰ ثانیه متوجه شوم یک شخص در طی یک دوره زمانی چقدر کار انجام داده. به این صورت که کلیه تغییرات، بصورت گزارش در سیستم شما ثبت می شود و بعد ما میتوانیم با قرار دادن یک فیلتر بر نام شخصی خاص گزارشی از تمام سریال هایی که آن فرد در آنها تغییرات ایجاد کرده است به دست آوریم.

در گزارشی دیگر میتوانیم ببینیم بر روی یک سریال چند نفر و در چه تاریخ هایی کار کرده اند و چرخه کاری را مورد بررسی قرار دهیم.

همه این ها به واحد منابع انسانی نیز در محاسبه دستمزد و کارانه ها کمک به سزایی میکند.


 نقاط قوت پیوست

پشتیبانی بسیار قوی پیوست و تعهد کاری این شرکت از نقاط قوت مهم آن است.

قرارداد مشخص و منظمی برای ارائه خدمات پشتیبانی وجود دارد که کاملا به آن عمل می شود و هر زمان نیاز به خدمات باشد کوتاهی صورت نمیگیرد و کار تمیز و مرتب انجام می شود.

من از این سیاست پیوست بسیار احساس رضایت میکنم.


| علت توسعه پیوست در شرکت آلتون آسانسور |

برخی از ویژگی هایی که مورد نظر ما بود، در ابتدای امر در سامانه وجود نداشت.

اما پیوست توانست با انعطاف پذیری بالا هر چه مورد نیاز بود را برای ما فراهم کنند تا بتوانیم امکانات مورد نظرمان را در اختیار داشته باشیم.

مسئله دیگر، سطح و کلاس ارائه خدمات این شرکت است. ما با شرکت های دیگری برای تهیه نرم افزار کار کرده ایم و اگر از فرآیند بسیار طولانی و خسته کننده راه اندازی و ناکارآمدی آنها بگذریم، برخورد بخش پشتیبانی آنها بسیار بد و نامناسب بوده و مجبور به جمع کردن سیستم شدیم.

در این مورد نیز به نظرم پیوست همیشه انتخاب مناسبی بوده است.

Alton Elevator III

داستان های موفقیت بیشتر بخوانید…

[کل: ۰ میانگین: ۰]
بدون نظر

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.