پیوست

۱۴۷۷ | NAT چیست؟

گروه نرم افزاری پیوست > ۱۴۷۷ | NAT چیست؟

۱۴۷۷ | NAT چیست؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه
به ایجاد ارتباط بین  دو شبکه ی Private  (خصوصی-مانند شبکه ی های داخلی ) و Public ( عمومی-مانند اینترنت ) با شرط  مخفی ماندن آدرس های آپی,شبکه ی خصوصی عملیات  NAT یا (Network Address Translation) می گویند. ( گفتنی ست در حال حاظر تمامی مودم های اینترنت و فایروال های لبه ی شبکه (Edge Firewall)  عملیات NAT را پشتیبانی کرده و اکثرا به صورت پیش فرض روی حالت NAT کار میکنند )این کار به منظور بالا بردن ضریب امنیت و حفظ محرمانگی شبکه داخلی مفید است.  در حقیقت با استفاده از  NAT – سورس آپی  روی سرور , آپی  بیرونی مودم یا فایروال لبه ی شبکه خواهد بود .
انواع NAT :
۱-Static NAT :  ارتباط (map) یک IP خصوصی  به یک IP عمومی که به صورت یک به یک است را Static NAT میگویند . ( این روش کمتر استفاده شده و موارد کابرد آن مواردی خاصی است . مثل زمانی که فایروال وب سرور Public IP های متعددی داشته باشد و بخواهیم هنگام پرداخت آنلاین وب سایت ما با یک آدرس مشخص به بانک مورد نظر ما مراجعه کند ( به این علت که متصدی امنیت سرور بانک فقط میخواهد  به یک عدد از ip های عمومی وب سایت ما روی firewall اش دسترسی دهد)
۲-Dynamic NAT : Dynamic NAT نیز همانند Static NAT است اما با این تفاوت که در NAT به صورت Dynamic میتوانیم یک یا چندین IP با به چندین IP ترجمه کنیم. ( در حال حاضر اکثر NAT Server ها روی همین مد کار می کنند)
[کل: ۰ میانگین: ۰]

فروردین ۱۷, ۱۳۹۸   ۱۲۱۷  
Total ۰ Votes:
۰

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

سوالی دارید ؟

به محض بروز رسانی و دریافت پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد

+ = Verify Human or Spambot ?