پیوست

بررسی SYSPRO ERP

گروه نرم افزاری پیوست > مقالات  > ERP  > بررسی SYSPRO ERP
syspro logo

بررسی SYSPRO ERP

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۰۵
منبع: https://www.selecthub.com/erp-software
ترجمه: علی شیبانی

syspro erp

بررسی SYSPRO ERP

ما قصد داریم بهترین نرم افزارهای ERP را به صورت تخصصی در مورد ویژگی های کلیدی، تخصص صنعت، محدودیت ها، پشتیبانی و هزینه های نگهداری و راه اندازی بررسی کنیم.در این مقاله قصد بررسی ERP شرکت SysPro به نام SYSPRO را داریم. طبق بررسی تحلیلگران، این نرم افزار در رتبه بندی بهترین ERP ها، رتبه چهارم را داراست.

در ابتدا به بررسی شرکت SYSPRO و تاریخچه آن می پردازیم و سپس به سراغ نرم افزار می رویم.

syspro

دفتر مرکزی SYSPRO واقع در ژوهانسبورگ، آفریقا جنوبی

SYSPRO یک شرکت توسعه نرم افزار است که نرم افزارهای تجاری یکپارچه شامل حسابداری، تولید و توزیع در صنایع مختلف را ارائه می دهد. SYSPRO در سال ۱۹۷۸ تاسیس شد. از آن زمان تا کنون به صورت مداوم در بازار شرکت های متوسط حضور داشته است. در سال ۲۰۱۴، تعداد مشتریان آن، بیش از ۱۵۰۰۰ شرکت در بیش از ۶۰ کشور جهان گزارش شده است. SYSPRO در سال ۲۰۱۷ در ۱۰ سیستم ERP برتر فهرست شد. فیل داف ، بنیانگذار SYSPRO و مدیر اجرایی گروه، شکافی را در بازار نرم افزارهای حسابداری در سال ۱۹۷۸ شناسایی کرد و از این فرصت استفاده کرد و SYSPRO را تاسیس کرد. چشم انداز فیل همیشه ارائه روشی ساده برای فناوری با محوریت مشتری در مرکز تجارت بوده است.

چهل سال بعد، SYSPRO تبدیل به یکی از قدیمی ترین فروشندگان مستقل نرم افزار ERP شد. این شرکت در بیش از ۶۰ کشور جهان با سابقه ای اثبات شده در زمینه های تولید و توزیع فعالیت می کند که در آن به طور مداوم نوآوری محصولات را ارائه می دهد.فیل همراه با یک تیم جهانی با استعداد و پشتیبانی از یک کانال قوی شرکا، مشتریان را قادر ساخته است تا از مزایای بهره وری بهبود یافته، بهره وری عملیاتی، بینش های عملی و تصمیم گیری بر اساس حقایق و بهبود نتایج نهایی بهره مند شوند.

نوعشرکت خصوصی
صنعت نرم افزار
تاسیسژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی (۱۹۷۸)
بنیان گذاران فیل داف
دفتر مرکزیژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی
محدوده فعالیت آفریقا، آسیا و اقیانوسیه، استرالیا، کانادا، آمریکا و انگلستان
افراد کلیدیفیل داف (مدیر عامل)
گروه محصولات خدمات مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)
پایانه فروش (POS)
برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP)
مدل سازی فرایند های تجاری
معماری سازمانی (EA)
مدیریت گردش کار
نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS)
معماری سرویس گرا (SOA)
درآمد سالیانه ۱۳۰ میلیون دلار (سال ۲۰۲۰)
تعداد کارکنان۱۳۲۵ نفر (سال ۲۰۲۱)
وب سایت Syspro.com

تخصص نرم افزار: حسابداری، ساخت و توزیع

 SYSPRO یک ERP داخلی و ابری برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان است که بر مدیریت موجودی کالا، مدیریت عملیات تولید، مدیریت سفارش، مدیریت تولید و موارد دیگر تمرکز دارد. قابلیت ردیابی، تجزیه و تحلیل فروش و قیمت گذاری بهینه، اطلاعات مربوط به محصول و گزارش مالیات فروش از ویژگی های اصلی آن است.

image

نظرات مشتریان
SYSPRO با در نظر گرفتن ۲۶۷ بررسی کاربر از ۴ سایت بررسی نرم افزار شناخته شده ،
دارای میزان رضایت کاربر “عالی” است و ۸۵% از کاربران این نرم افزار را به بقیه پیشنهاد می دهند.
feature

تمایزات کلیدی و مزایای SYSPRO :

 • استراتژی قیمت گذاری: قیمت گذاری بر اساس ماژول های انتخاب شده، تعداد کاربران، استقرار و کمیت و کیفیت اطلاعات موجود متفاوت است.
 • نظر تحلیلگران: کار با ERP که بسیار مورد تحسین تحلیلگران و محققانی مانند IDC، مراکز ارزیابی فناوری، گروه Aberdeen ، ​​Mint Jutras ، Ventana و غیره است.
 • انجمن توسعه دهندگان: می توان به جمعی از متخصصان نرم افزار که برنامه های سفارشی سازگار با این راه حل را ایجاد می کنند، دسترسی پیدا کرد.
 • شبکه شرکا: با استفاده از یک شبکه جهانی با بیش از ۱۶۰۰ شریک در بیش از ۶۰ کشور جهان، آن را تبدیل به یک راه حل با امکانات آموزشی، پشتیبانی، دارایی های بازاریابی و درآمد میکند.
 • ترکیب: داده ها در پایگاه داده SQL SYSPRO از طریق مایکروسافت ذخیره می شود. این برنامه می تواند با لوازم جانبی جدید و برنامه های شخص ثالث (Third-Party) ارتباط برقرار کند.

تخصص صنعت

SYSPRO در سال ۱۹۷۸ تاسیس شد، یک راه حل ERP در صنعت است که برای ساده سازی پیچیدگی تجارت برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان در سراسر جهان طراحی شده است. این یک راه حل تجاری برای کنترل بهینه هزینه، فرآیندهای تجاری ساده، بهره وری بهبود یافته و تجزیه و تحلیل داده در زمان واقعی برای گزارش گیری جامع و تصمیم گیری ارائه می دهد. بسیار مقیاس پذیر است و می تواند در فضای ابری، به صورت داخلی یا از طریق هر دستگاه تلفن همراه قابل دسترسی باشد. آنچه آن را متمایز می کند تمرکز بی وقفه و مداوم بر بخش های تولید و توزیع است. این ترکیب با یک رویکرد عملی به فناوری و یک تعهد پرشور برای ساده سازی فرایندهای تجاری، موفقیت شرکای خود و مشتریان را تقدیم می کند.


ویژگی های کلیدی

 • مدیریت سفارش: از سفارش تا تحویل را به صورت خودکار انجام دهید، شفافیت کامل تولید را بدست آورید و پردازش و تحقق سفارش را با افزونه (Add-On) سفارش فروش انجام دهید.
 • قابلیت ردیابی و ردیابی سریال: ردیابی محصول را با ردیابی آن از محل کار اصلی خود تا مقصد نهایی با دید کامل سایت های مختلف فیزیکی و مجازی کنترل کنید. همچنین ممکن است کاربران نقائص را ردیابی و ارزیابی کنند.
 • تجزیه و تحلیل فروش و قیمت گذاری بهینه: مشتریان سودآور را بررسی کرده و روند فروش محصولات را برای سنجش سود آن پیش بینی کنید.
 • مدیریت موجودی ناب: اجازه سفارشی سازی و نظارت خودکار KPI برای به دست آوردن تعادل برای سرمایه گذاری و خدمات موجودی.
 • اطلاعات محصول: موجودی گسترده کالاهای مختلف را در یک فضای واحد یا چند انبار ببینید. کاربران می توانند تعمیرات انبار را برنامه ریزی و انجام دهند و ملزومات را سفارش دهند.
 • بازرسی: بررسی های مختلف را برای محصولات با روش های شیمیایی نامنظم هماهنگ می کند و با ابزارهای مستند سازی داده های بازرسی محصول کار می کند. بسته به یافته های داده ها، کاربران می توانند محصول را دریافت، ضایعات یا اصلاح کنند.
 • تغییر فرمول محصول: قدرت نفوذ بیشتری برای تضمین محصولات دارای رویه های ثابت، فرمول ها و الزامات صحیح با کنترل تغییر مهندسی، مواد، کار در حال کار و لوازم جانبی کارخانه فراهم می کند.
 • گردش کار و تأیید: روشهای طراحی کالا را اداره و بررسی می کند و محصولات جدید و اصلاح شده را قبل از توزیع به مشتری از لحاظ استانداردهای آزمایش و تأیید مربوطه کنترل می کنند.
 • نظارت: می توان تولیدکنندگان تأیید شده را برای تهیه مواد اولیه و اجرای تأمین کننده بدون زحمت برای ردیابی پرسش ها و گزارشات شناخت. کاربران در طول تولید بر کیفیت مواد اولیه نظارت می کنند کیفیت مواد خام را در هنگام تولید متوجه می شوند.

محدودیت ها

هر راه حل نرم افزاری مزایا و معایبی دارد. در اینجا برخی از مشکلات SYSPRO ERP وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید:

 • راه حل کاربر پسند نیست / رابط کاربری بصری ندارد.
 • استخراج داده های مشترک به شخصی سازی زیادی نیاز دارد.
 • مستندات کاملی در مورد رابط شخص ثالث (Third-Party) ارائه نمی دهد.
 • فرم های چاپی داخلی مانند سفارشات خرید، سفارشات فروش و فاکتورها را ارائه نمی دهد.
 • بدون پشتیبانی فناوری اطلاعات، ساختن و اجرای گزارش های سفارشی دشوار است.
 • تعیین حقوق دسترسی برای ماژول های مختلف چالش برانگیز است.

پشتیبانی نرم افزار

ایمیل: برای پشتیبانی از طریق ایمیل، کاربران می توانند به آدرس info@us.syspro.com ایمیل بزنند.

تلفن: کاربران می توانند برای پشتیبانی تلفن ۱(۷۱۴)۴۳۷-۱۰۰۰ را شماره گیری کنند.

آموزش: SYSPRO LearnIt دوره های آموزشی، آموزش و صدور گواهینامه را برای کاربران ارائه می دهد تا به نتایج درخواستی خود برسند. کاربران ممکن است در کلاس های مجازی یا فیزیکی از کانال یادگیری SYSPRO، آموزش متناسب با مشتری (Customer-Tailored) یا آموزش به راهنمایی مربیان (Instructor-Led) استفاده کنند.

تیکت: کاربران می توانند فرم مربوط به صفحه تماس با ما را برای پشتیبانی تیکت پر کنند.


هزینه مالکیت

هزینه مجوز / اشتراک: هزینه های SYSPRO ERP با ۱۹۹ دلار برای هر کاربر، در ماه آغاز می شود. هرچه ماژول های اضافی بیشتری اضافه شود، برنامه گران تر خواهد بود. قیمت نصب نرم افزار پیش فرض از حدود ۱۲۰۰۰ دلار شروع می شود.

هزینه نگهداری: پشتیبانی مشتری از طریق کانال نمایندگی فروش SYSPRO و همکاران SYSPRO در دسترس کاربران است. پشتیبانی داخلی نیز برای کمک به تأمین نیازهای خاص هر مشتری از فروشنده در دسترس است.

هزینه نصب / اجرا: استقرار شامل هزینه اضافی است. SYSPRO خدمات پیاده سازی را از طریق کانال فروشنده SYSPRO (متخصصان واجد شرایط) و همکاران SYSPRO ارائه می دهد. هزینه این اجرا براساس تعداد کاربران، معماری سیستم، دامنه و پیچیدگی پیاده سازی، اندازه شرکت، صنعت و اگر شرکت به ادغام شخص ثالث (Third-Party) نیاز دارد، متفاوت است

هزینه سفارشی سازی: سفارشی سازی و برنامه های اضافی نسخه های داخلی و نسخه ابری SYSPRO ERP به مجموع هزینه ها اضافه می گردد.

هزینه کانورت اطلاعات / مدیریت تغییر / هزینه سوئیچینگ پیش از موعد: این هزینه ها نیز اضافی است و بسته به نرم افزار فعلی شما، مقدار داده مورد انتقال، در دسترس بودن ابزارهای انتقال، پیچیدگی داده ها و شکاف بین سیستم موجود و سیستم جدید متفاوت است

هزینه های مکرر / تجدید: برای هر دو نوع استقرار، هزینه نرم افزار به تعداد مجوزهای کاربر مبتنی بر اشتراک خریداری شده به علاوه هزینه اضافی به روزرسانی نرم افزار، پشتیبانی، سفارشی سازی و یکپارچه سازی متفاوت خواهد بود.


خلاصه نظرات کاربران

براساس مجموع بررسی های گرفته شده از سایت های شناخته شده نرم افزاری، موارد مثبت و منفی زیر توسط یک تحلیلگر بازار SelectHub  تنظیم شده است.

مزایا

 • رابط کاربری ساده: تقریباً ۶۴٪ کاربران گفتند که رابط کاربری این راهکار ساده و آسان است.
 • عملکرد عمومی: از بین کاربرانی که در مورد عملکرد کلی این برنامه نظر ثبت کرده اند، ۴۸٪ اظهار داشته اند که این برنامه کارآمد است و کارها را ساده می کند.
 • قابل تنظیم: دقیقاً ۸۷٪ از کاربران اظهار داشتند که این نرم افزار برای پاسخگویی به عملیات تجاری قابل تنظیم است.
 • ماژول های موثر: این برنامه با توجه به نظر ۵۳٪ از کاربران، به چندین ماژول جهت ساده سازی تولید مانند مدیریت لایحه (BOM) ، مدیریت پروژه ، ردیابی موجودی ، گزارش ، نقل قول و موارد دیگر مجهز است.

معایب

 • خطای ناگهانی:  طبق گفته ۵۲٪ کاربران ، این راه حل می تواند کند باشد و اشکالات زیادی داشته باشد.

نتیجه گیری

SYSPRO یک ERP تولید قوی است که مورد علاقه شرکت های کوچک و متوسط ​​است. ویژگی های فراوان آن شامل گزارش گیری، مدیریت پروژه، مدیریت BOM ، مدیریت موجودی، پیگیری مالی و موارد دیگر است. همراه با یک رابط کاربر پسند زیبا و ساده، اگرچه در برخی مواقع کند است و گاه به گاه دچار نقص می شود، اما اکثر کاربران آن را یک راه حل موثر می دانند.

[کل: ۰ میانگین: ۰]
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها