پیوست

بررسی SAGE ERP

گروه نرم افزاری پیوست > مقالات  > ERP  > بررسی SAGE ERP
sage logo

بررسی SAGE ERP

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
منبع: https://www.selecthub.com/erp-software/
ترجمه: علی شیبانی

sagex

SAGE BUSINESS CLOUD X3

آنچه در این مقاله میخوانید
مقدمه
معرفی  SAGE ERP
از نگاه کاربران
نمایی از نرم افزار
تمایزات کلیدی و مزایای SAGE ERP
تخصص صنعت
ویژگی های کلیدی
محدودیت ها
پشتیبانی نرم افزار
هزینه مالکیت
مزایا
معایب
نتیجه گیری

ما قصد داریم بهترین نرم افزارهای ERP را به صورت تخصصی در مورد ویژگی های کلیدی، تخصص صنعت، محدودیت ها، پشتیبانی و هزینه های نگهداری و راه اندازی بررسی می کنیم.در این مقاله قصد بررسی ERP شرکت Sage به نام Sage Business Cloud X3  را داریم. طبق بررسی تحلیلگران، این نرم افزار، در رتبه بندی بهترین ERP ها، رتبه سوم را داراست. در ابتدا به بررسی شرکت Sage و تاریخچه آن می پردازیم و سپس به سراغ نرم افزار می رویم.

Sage Group plc  (حروف plc مخفف Public Limited Company به معنی شرکت سهامی عام) که معمولاً به عنوان Sage  شناخته می شود، یک شرکت نرم افزاری چند ملیتی انگلیسی است که در شهر نیوکسل واقع در انگلستان مستقر است. تا سال ۲۰۱۷، دومین شرکت بزرگ فناوری انگلستان، سومین تامین کننده بزرگترین نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) بعد از اورکل و SAP و بزرگترین تامین کننده کسب و کارهای کوچک است. این شرکت ۶.۱ میلیون مشتری در سراسر جهان و در دفاتر متعدد در ۲۴ کشور دنیا دارد. این شرکت حامی دانشکده موسیقی Sage Gateshead است. سهام این مجموعه در بورس اوراق بهادار لندن، قابل معامله است.

Sage Building

این شرکت توسط دیوید گلدمن، پال مولر و گراهام وایلی در سال ۱۹۸۱ در نیوکسل تاسیس شد تا نرم افزارهای برآورد و حسابداری برای کسب و کارهای کوچک توسعه دهد.

گراهام وایلی، دانشجوی دانشگاه نیوکسل، یک شغل تابستانی را در یک شرکت حسابداری که توسط کمک مالی دولت برای مشاغل کوچک تأمین شده بود، انتخاب کرد که بتواند نرم افزاری بنویسد تا به ذخیره سازی پرونده ها کمک کند. این کار، مبنایی برای توسعه نرم افزار  Sage Line 50 شد. سپس، توسط دیوید گلدمن برای نوشتن برخی نرم افزارهای برآورد برای شرکت چاپ خود به نام Campbell Graphics ، استخدام شد. گراهام از همان نرم افزار حسابداری برای تولید اولین نسخه Sage Accounts استفاده کرد. دیوید آنقدر تحت تأثیر قرار گرفت که گراهام و پل مولر را برای تشکیل Sage استخدام کرد و ابتدا نرم افزار آنها را به شرکت های چاپ و سپس به بازار گسترده تری از طریق شبکه ای از فروشندگان فروخت.

در سال ۱۹۸۴، نرم افزار Sage راه اندازی شد. محصولی برای واژه پرداز Amstrad PCW (طیف وسیعی از رایانه های شخصی تولید شده توسط شرکت انگلیسی Amstrad از سال ۱۹۸۵ تا سال ۱۹۹۸) که از سیستم عامل  CP/M(Control Program for Microcomputers به معنی برنامه کنترل میکرو کامپیوترها) استفاده می کرد. فروش نرم افزار Sage در آن سال از ۳۰ نسخه در ماه به بیش از ۳۰۰ رسید.  این شرکت برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ در بورس اوراق بهادار لندن ثبت شد.

در سال ۱۹۹۴، پال واکر به عنوان مدیر عامل منصوب شد. در سال ۱۹۹۸، بخش حسابداران حرفه ای Sage تأسیس شد. در سال ۱۹۹۹ با خرید Tetra در انگلستان، وارد بازار نرم افزار تجاری میان رده شد. در سال ۲۰۰۱ ، شرکت Interact Commerce Inc را خریداری کرد و در حوزه CRM نیز، وارد رقابت شد. همچنین در مارس ۲۰۱۷، Fairsail که یک پلتفرم مبتنی بر ابر (Cloud) مدیریت سرمایه انسانی (HCM) را خرید و در حوزه HCM نیز، شروع به فعالیت کرد.

نوعشرکت سهامی عام
صنعتنرم افزار
تاسیسنیوکسل، انگلیس (۱۹۸۱)
بنیانگذاراندیوید گلدمن
پال مولر
سر گراهام وایلی
دفتر مرکزینیوکسل، انگلیس
محدوده فعالیتجهانی
افراد کلیدیسر دونالد برایدون (عضو هیئت‌مدیره)
استیو هیر (مدیر عامل)
گروه محصولاتحسابداری (Accounting)
مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)
برنامه‌ریزی مواد اولیه (MRP)
برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP)
درآمد سالیانه۹ میلیارد پوند (سال ۲۰۲۰)
سود خالص سالیانه۳۱۰ میلیون پوند (سال ۲۰۲۰)
مجموع دارایی۳.۷ میلیارد پوند (سال ۲۰۲۰)
مجموع حقوق صاحبان سهام۶۵ میلیارد پوند (سال ۲۰۲۰)
تعداد کارکنان۱۲،۰۰۰ نفر (سال ۲۰۲۱)
وبسایتSage.com

sage

 Sage Business Cloud X3

تخصص نرم افزار: کلیه صنایع 

Sage Business Cloud X3  به کاربران خود این امکان را می دهد تا داده ها را از گردش کار های مختلف جمع آوری کرده و از این بینش ها برای اطلاع رسانی و ساده سازی عملیات استفاده کنند. اتوماسیون را می توان بین فرآیند هایی مانند فروش و مدیریت مالی برای کاهش زمان صرف شده برای ورود دستی داده ها و ارتباطات خسته کننده بین بخش ها اجرا کرد. به عنوان مثال، با Sage ، تیم فروش می تواند بر روی محصولات تخفیف دهد و آنها را بلافاصله پس از دریافت پرداخت در سیستم مالی منعکس کند.

قابلیت استقرار داخلی و ابری را دارد و برای همه صنایع و مشاغل از هر اندازه مناسب است. کاربران ممکن است آن را متناسب با نیازهای خاص تجاری خود تنظیم کنند و به API ها اجازه دهند از خدمات خارجی استفاده کنند.

image
امتیاز تحلیل گران نظرات مشتریان
Sage Business Cloud X3 با در نظر گرفتن ۵۸ بررسی کاربر از ۳ سایت بررسی نرم افزار شناخته شده،
دارای رضایت کاربر “عالی” است و ۸۰٪ کاربران این نرم افزار را به بقیه معرفی میکنند.
image

تمایزات کلیدی و مزایای Sage Business Cloud X3

 • عملیات کارآمد:  این نرم افزار به کاربران امکان کنترل مراحل مختلف تجارت خود مانند هدایت خرید، حمل و نقل مشتری و اعلان ها را می دهد. این فرآیندها، گردش کار را به صورت خودکار انجام می دهند بنابراین کاربران مجبور نیستند داده ها را به صورت دستی وارد کنند. به عنوان مثال، هنگامی که یک معامله انجام می شود،Sage  یک فاکتور مطابق با داده ها می سازد و آن را به مشتریان منتقل می کند.
 • تجسم داده: داشبوردهایی را براساس رویدادهای ماشه ای با این دستگاه ایجاد کنید. بیش از ۴۰۰ گزارش استاندارد برای انتخاب وجود دارد و حتی اجازه فیلتر کردن اطلاعات از پیش تعیین شده را می دهد، به کاربران اجازه می دهد عملیات را پیش بینی کرده و به سرعت داده های قابل توجهی بدست آورند.
 • حفظ انطباق: با استانداردهای مختلف امنیتی مانند LDAP ، OAuth2 و SAML2 مطابقت دارد.
 • موبایل پسند(Mobile-Friendly): این برنامه در دستگاههای Android و iOS در دسترس است و شامل یک رابط HTML5  است که به کاربران امکان می دهد آن را برای نیازهای سازمان خود اصلاح کنند.

تخصص صنعت

Sage Business Cloud X3  برای شرکت هایی در هر اندازه که کسب و کار آنها در صنایع مختلف است مناسب است. هم به صورت داخلی و هم به عنوان یک راه حل مبتنی بر ابر در دسترس است. برخی از بخش هایی که ممکن است به ویژه از این ابزار بهره مند شوند شامل توزیع، فرآیند تولید، تولید گسسته، مواد شیمیایی، خدمات حرفه ای، مواد غذایی و آشامیدنی است. این برنامه شامل ویژگی هایی مانند پایبندی به انطباق، نظارت بر انبار و تدارکات حمل و نقل است که بسیار مربوط به این صنایع است.


ویژگی های کلیدی

 • بودجه بندی و حسابداری: این نرم افزار شامل عملکردهای اساسی حسابداری مانند حسابهای پرداختنی و دریافتنی، دفتر کل، بودجه بندی و مدیریت دارایی های ثابت است. این سیستم اجازه می دهد تا تعداد نامحدودی از ارزها مورد استفاده قرار گیرد و شامل نرخ ارز برای کمک به شرکت های جهانی است که امور مالی خود را متمرکز کنند. مدیریت مالیات نیز در این ابزار گنجانده شده است.
 • خرید: ابزار خرید شامل ویژگی های مدیریت کالا و تامین کننده کالا، درخواست خرید و فاکتورهای تامین کننده و بسیاری از اجزای دیگر است. این ابزار به کاربران امکان می دهد تا کیفیت تأمین کنندگان را کنترل کنند، شماره سریال محصولات را مدیریت کنند، درخواست های قیمت را در نظر بگیرند و پیشنهادات سفارش مجدد را محاسبه کنند.
 • مدیریت موجودی: ابزار مدیریت موجودی دارای پشتیبانی از چند انبار، چند شرکت و چند مکان است، به این معنی که کاربران ممکن است موجودی را در مکان های مختلف جغرافیایی ردیابی و مدیریت کنند. این برنامه همچنین شامل ویژگی های کنترل کیفیت است و می تواند به ردیابی و آماده سازی حرکات موجودی محصول کمک کند.
 • مدیریت فروش: ابزار مدیریت فروش معاملات انجام شده در سایت های مختلف را به صورت خودکار انجام می دهد. این ابزار اجازه می دهد تا قیمت ها و تخفیف های مختلف همراه با کنترل قیمت فروش و آماده سازی حمل و نقل اعمال شود. در ایجاد فاکتورها کمک می کند و با اظهارنامه کالا اتحادیه اروپا مطابقت دارد.
 • برنامه ریزی BOM (Bill Of Materials): مدیریت BOM مولفه ای از ابزار مدیریت تولید است که به کاربران امکان می دهد تغییراتی را برای یک محصول و BOM ایجاد کنند. با استفاده از این سیستم، کاربران ممکن است استفاده از یک محصول در جریان های مختلف مانند فروش، تولید، قراردادهای فرعی و موجودی را کنترل کنند. نگهداری انبوه و نمای صورتحسابهای فعلی مواد نیز ارائه شده است.
 • کنترل کف فروشگاه: مولفه کنترل کف فروشگاه، نیروی کار مستقیم و غیرمستقیم را حساب می کند. همچنین کاربران می توانند زمان واقعی و سپری شده را که برای انجام کارهای مختلف صرف شده است ردیابی کنند. عوامل مهم کار مانند زمان استراحت و حضور در آن گنجانده شده است تا اطمینان حاصل شود که از زمان به طور کارآمد و مناسب استفاده می شود.
 • کنترل کیفیت: این سیستم از مدیریت تاریخ انقضا، ایجاد رکورد کنترل کیفیت و مدیریت شماره سریال پشتیبانی می کند. همچنین موجودی را میتوان به عنوان پذیرفته شده، رد شده یا بازرسی مشخص کرد تا مواردی که از نظر استاندارد مطابقت ندارند برای مشتریان ارسال نشود. بازرسی مجدد و مدیریت نمونه گیری نیز در گنجانده شده است.

محدودیت ها

مانند هر برنامه نرم افزاری، Sage Business Cloud X3  نقاط ضعفی دارد. هنگام انتخاب نرم افزار حتماً این عوامل را در ذهن داشته باشید.

برخی از محدودیت های محصول عبارتند از:

 • کار کردن با نرم افزار تحت وب برای کاربران ویندوز ناخوشایند است.
 • ماژول منابع انسانی ویژگی های قوی را ارائه نمی دهد
 • دسترسی سریع به قابلیت بررسی وضعیت موجودی را ارائه نمی دهد
 • در فرم های سفارش فروش از ثبت سفارش برگشتی پشتیبانی نمی کند

پشتیبانی نرم افزار

Sage Business Cloud X3  ابزارها و دوره های آنلاین را ارائه می دهد تا به مشتریان خود کمک کند اطلاعات بیشتری در مورد این برنامه کسب کنند. مشتریان همچنین می توانند از طریق تلفن از طریق نماینده Sage کمک بگیرند یا از طریق درگاه مشتری Sage موضوع درخواست را به صورت آنلاین ارسال کنند.

 • ایمیل: ارسال موضوع درخواست آنلاین از طریق درگاه مشتری Sage در دسترس است. مشتریان همچنین می توانند به انجمن آنلاینSage City  دسترسی داشته باشند، انجمنی است که در آن مشتریان می توانند سوالاتی بپرسند و از سایر کاربران بینش کسب کنند.
 • تلفن: پشتیبانی تلفنی از مشتریان در آمریکای شمالی از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب دوشنبه تا جمعه در دسترس است.
 • آموزش: مشتریان می توانند با گذراندن دوره های آموزشی توسط Sage Business Cloud X3 از طریق دانشگاه Sage ، درباره Sage Business Cloud X3 اطلاعات کسب کنند. مقالات پشتیبانی و مستندات محصول نیز برای کمک به مشتریان در زمینه کسب اطلاعات بیشتر و به روز ماندن در مورد نرم افزار، در دسترس است.
 • تیکت: مشتریان می توانند تیکت ها را به صورت آنلاین از طریق پورتال مشتریان Sage ثبت کنند.

هزینه مالکیت

هزینه پروانه / اشتراک :

 • سرور داخلی:
 • هزینه لایسنس پیاده سازی داخلی شامل هزینه اولیه برای داشتن نرم افزار به علاوه IP برای مدت زمان مشخص، لایسنس سرور، هزینه های نگهداری و پشتیبانی، شخصی سازی، پیاده سازی و ادغام است.
 • مبتنی بر ابر / SaaS (Software as a Service):
 • مدل مبتنی بر تمدید اشتراک: به ازای ماژول، کاربر و ماه
 • قیمت اشتراک ماهانه شامل دسترسی به Sage Business Cloud X3، پشتیبانی از Sage Business Care و دسترسی به همه به روزرسانی ها و ارتقاها است.
 • مجوزها و اشتراک های واقعی Sage Cloud نیز از طریق شرکای رسمی شرکت Sage به ​​فروش می رسد

هزینه نگهداری:

سرور داخلی:

 • هزینه بالاتر و بیشتر از هزینه لایسنس است
 • کاربران برای پشتیبانی و نگهداری سالانه باید یک قرارداد نگهداری منعقد کنند، هزینه آن در محدوده ۱۰٪ تا ۲۰٪ از هزینه اصلی لایسنس است

مبتنی بر ابر / SaaS:

 • در هزینه اشتراک لحاظ نشده است
 • ارتقا و به روزرسانی های اضافی از طریق پشتیبانی Sage Business Care در هزینه اشتراک گنجانده شده است

هزینه نصب / اجرا:

سرور داخلی:

 • هزینه بالاتر و بیشتر از هزینه مجوز اولیه است

مبتنی بر ابر / SaaS:

 • هزینه بیش از هزینه اشتراک است

برای هر دو نوع استقرار:

 • هزینه براساس تعداد کاربران، معماری سیستم، دامنه و پیچیدگی اجرا، اندازه شرکت، نوع صنعت، تعداد برنامه های اضافی و تعداد افزونه ها متفاوت است.
 • هزینه بسته به اینکه چه کسی خدمات پیاده سازی را ارائه می دهد متفاوت است: Sage، داخلی یا شخص ثالث
 • هزینه بسته به شریک اجرا انتخاب شده متفاوت است و به طور معمول به صورت ساعتی دریافت می شود

هزینه سفارشی سازی:

 • برای هر دو نوع استقرار: 
 • هزینه راهکار به برنامه ها و ماژول های اضافه شده متفاوت است، مانند مدیریت مواد، مدیریت فروش و سفارش، مدیریت مالی، مدیریت تولید و CRM
 • هزینه راهکار به عناصر داده ای که باید ردیابی شوند، تغییرات UI، پیچیدگی گردش کار، داشبورد، مدیریت و نیازهای عملیاتی متفاوت است.

هزینه کانورت اطلاعات / مدیریت تغییر / هزینه سوئیچینگ پیش از موعد

 • برای هر دو نوع استقرار 
 • هزینه راهکار به مقدار داده مورد انتقال، در دسترس بودن ابزارهای انتقال داده، پیچیدگی داده ها و شکاف بین سیستم موجود و سیستم جدید متفاوت است.

هزینه های دوره ای / تمدید پشتیبانی:

سرور داخلی:

 • هزینه های دوره ای سالیانه برای تجدید سالانه، به روزرسانی ها، پشتیبانی و نگهداری، شخصی سازی، ادغام و آموزش بیش از هزینه اولیه است.

مبتنی بر ابر / SaaS:

 • هزینه تمدید بر اساس تعداد کاربران، تعداد کاربر اضافه، سفارشی سازی، یکپارچه سازی و آموزش در اشتراک گنجانده شده است. 

خلاصه نظرات کاربران

براساس مجموع بررسی های گرفته شده از سایت های نرم افزاری شناخته شده، موارد مثبت و منفی زیر توسط یک تحلیلگر بازار SelectHub تنظیم شده است.

مزایا

 • رابط کاربر پسند: از بین کاربرانی که در مورد رابط کاربری بحث کرده اند ، ۴۵٪ گفته اند که استفاده از آن آسان است.
 • انعطاف پذیر: تقریباً ۸۵٪ کاربران اظهار داشتند که سیستم قابل تنظیم و انعطاف پذیر است.
 • حجم وسیعی از ویژگی ها: به گفته ۷۶٪ از کاربران، این نرم افزار دارای ویژگی های فراوانی از جمله داشبورد، گزارش، مدیریت موجودی، حسابداری و دارایی های ثابت است.

معایب

 • طراحی قدیمی: تقریباً ۵۴ درصد از کاربران اظهار داشتند که Sage Business Cloud X3 دارای فرایند پیاده سازی نامطلوب و طراحی قدیمی است.
 • پیغام های خطای غیرمنتظره: طبق گفته ۷۶٪ از کاربران ، پیام های خطای مبهم و غیرمنتظره خیلی زیاد ظاهر می شوند.

نتیجه گیری:

Sage Business Cloud X3 یک نرم افزار تولیدی است که حتی برای بی تجربه ترین کاربران نیز از یک رابط کاربری ساده برخوردار است. برای پاسخگویی به نیازهای تجاری منحصر به فرد قابل تنظیم است و به ویژگی های بسیار خوبی مانند حسابداری ، گزارش گیری، دارایی های ثابت، مدیریت موجودی و موارد دیگر مجهز است. اگرچه برخی از کاربران می گویند این طراحی به سبک قدیمی است و پیام های خطای زیادی دریافت می کنند ، Sage Business Cloud X3 هنوز ابزاری سازنده و قوی برای پیاده سازی است.

[کل: ۰ میانگین: ۰]
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها