پیوست

مراحل کلی صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان

گروه نرم افزاری پیوست > تازه های پیوست  > مراحل کلی صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان
سامانه مودیان

مراحل کلی صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مراحل کلی صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان

📣 قابل توجه کاربران محترم سیستمهای مالی پیوست

✅ توسعه ویرایش برنامه مالی پیوست جهت ارتباط با سامانه مودیان مالیاتی

وفق برنامه ویرایش ۱۱.۰۵۰.۰۰ برنامه مالی پیوست با امکان ارتباط با سامانه مودیان مالیاتی، فروردین ۱۴۰۲ آماده است و کاربران محترم می‌توانند جهت دریافت ویرایش جدید(با ثبت تیکت) اقدام نمایند. قاعدتا انجام مراحل ثبت نام در سامانه و نیز دریافت شناسه کالا/خدمات از مراجع ذیربط پیش نیازهای حداقلی لازم ارتباط با سامانه مودیان مالیاتی است.


با توجه به الزام قانونی در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ خریداران نرم افزارهای پیوست، قبل از شروع سال بهتر است نسبت به انجام وظایف قانونی و انجام مراحل ثبت نام اقدام نمایند.


لیست موارد به شرح اطلاعیه سازمان امور مالیاتی به شرح زیر است :

طبق اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور ، با توجه به اینکه سایر اشخاص حقوقی به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده ۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰ از تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ مکلف به رعایت مقررات قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی و ارسال آن به سامانه مودیان خواهند بود، به استحضار می رساند جهت صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان ، ضروری است مراحل کلی صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان به شرح ذیل توسط مودیان انجام پذیرد:

 • ثبت نام در نظام مالیاتی از طریق ورود به نشانی my.tax.gov.ir
 • تهیه پایانه فروشگاهی جهت صدور صورتحساب و در صورت وجود، انجام اصلاحات مورد نیاز حسب ضوابط اعلامی سازمان
 • اخذ گواهی امضاء الکترونیکی از مراکز صدور گواهی الکترونیکی میانی فعال که فهرست و مشخصات آنها در نشانی  rca.gov.ir موجود می باشد.
 • ورود به کارپوشه و دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی از طریق ورود به نشانی tp.tax.gov.ir
  • این مرحله شامل: ورود به کارپوشه، انتخاب پرونده، انتخاب بخش عضویت (حسب مفاد اطلاعیه شماره ۱) و تکمیل اطلاعات، انتخاب روش ارسال اطلاعات، بارگذاری گواهی امضاء الکترونیک و دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی می باشد.
 • پیکربندی و ثبت مشخصات در پایانه فروشگاهی مطابق استاندارهای اعلامی توسط سازمان امور مالیاتی کشور بارگذاری شده در درگاه سازمان به نشانی  intamedia.ir 
 • اخذ شناسه کالا / خدمت جهت صدور صورتحساب الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت (راهنمای دریافت شناسه کالا و خدمات در درگاه سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی intamedia.ir  قرار داده شده است. ) ( حسب مفاد اطلاعیه شماره ۴)
 • دریافت فهرست شناسه کالا / خدمات تخصیص داده شده به همراه نرخ/مشمولیت مالیات بر ارزش افزوده از سامانه دریافت شناسه کالا/خدمات به نشانی stuffid.tax.gov.ir

  • در حال حاضر در سامانه مذکور فهرست شناسه کالا/خدمات عمومی موجود می باشد. مودیان می توانند تا زمان اخذ شناسه کالا/خدمات اختصاصی، از شناسه کالا/خدمات عمومی موجود در سامانه مذکور بهره برداری نمایند.

 • صدور صورتحساب الکترونیکی از طریق پایانه فروشگاهی حسب ضوابط اعلامی سازمان امور مالیاتی کشور ( اسناد مرتبط در درگاه سازمان به نشانی  intamedia.ir بارگذاری گردیده است.) (حسب مفاد اطلاعیه های شماره ۲، ۵ ،۶ و ۷)

 • ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان

انجام عملیات ارسال به روشهای متعدد، حسب انتخاب مودیان در زمان دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی قابل انجام می باشد. ( موضوع اطلاعیه شماره ۳)

 جزئیات ضوابط صدور صورتحساب الکترونیکی در سند دستورالعمل صدور صورتحساب الکترونیکی و هم چنین راهنمای بخش   کارپوشه و عضویت در سامانه  مودیان و سایر  اسناد مرتبط با صدور و ارسال صورتحساب  به نشانی  intamedia.ir  بخش پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، بخش آیین نامه ها دستورالعمل ها و نرم افزارهای مرتبط، در دسترس می باشد .    

تصویر اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور
[کل: ۱۲ میانگین: ۴.۳]
بدون نظر

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.