پیوست

۱۷۲۰ | MDA جیست؟

گروه نرم افزاری پیوست > ۱۷۲۰ | MDA جیست؟

۱۷۲۰ | MDA جیست؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه
 MDA مخفف عبارت(Model Driven Architecture) می باشد و می توان برای آن معادل فارسی “معماری بر پایه مدل” را بکار برد یک چارچوب معماری برای سیستم های نرم افزاری است که فلسفه آن بر مبنای جداسازی فضای کسب و کار از مفهوم منطقی سیستم های نرم افزاری و نیز سکوی پیاده سازی آن بنا شده است.
در این چارچوب از مدل بعنوان اساس و پایه هرگونه فعالیت تولید و توسعه استفاده میشود و در واقع این مدل ها هستند که کار تولید نرم افزار را به پبش می برند.. در MDA سه نوع مدل وجود دارد که عبارتند از CIM ، PIM و PCM
۱- CIM یا Computation Independent Model  همان مدل های مستقل از محاسبه، مدل های مجردی هستند که می بایست مرتبط با نیازمندی های سیستم و یا فضای کسب و کار طراحی شده باشند.
۲- مدل های نرم افزاری در MDA با عنوان مدل های مستقل از سکو به نام PIM معادل Platform Independent Model شناخته می شوند که شامل منطق کسب و کار بدون ورود به جزئیات تکنیکی می باشند.
۳-مدل های وابسته به سکو PSM معادل Platform Specific Model که بر حسب سکوی پیاده سازی جزئیات نرم افزار را نشان می دهند.
یکی از مفاهیم کلیدی در MDA انتقال دهنده ها (Transformers) می باشند. انتقال دهنده ها، ابزارهایی هستندکه انواع مدل را ها را بیکدیگر تبدیل می کنند. بر مبنای رهنمودهای MDA و با استفاده از گام های صحیح و انتقال دهنده های مناسب میان انواع مدل ها ما می توانیم یک نرم افزار مناسب با فضای کسب و کار تولید کنیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

فروردین ۱۷, ۱۳۹۸   ۱۲۴۴  
Total ۰ Votes:
۰

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

سوالی دارید ؟

به محض بروز رسانی و دریافت پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد

+ = Verify Human or Spambot ?