پیوست

۱۶۷۰ | کاربرد فرم کنترل اسناد حسابداری چیست؟

گروه نرم افزاری پیوست > ۱۶۷۰ | کاربرد فرم کنترل اسناد حسابداری چیست؟

۱۶۷۰ | کاربرد فرم کنترل اسناد حسابداری چیست؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه
در منوی حسابداری، عملیات اسناد مالی، فرم کنترل اسناد امکان کنترل و تصحیح وضعیتهای نامطلوب اسناد را در اختیار کاربر قرار می دهد. از آنجاییکه هنگام کار مستقیم بر روی سند یا انجام عملیات اتوماتیک از طریق سایر زیر سیستم­ها گاه مواردی پیش می آید که بطور ناخواسته سندی خالی بماند، آرتیکل غیرمعتبری ایجاد شود یا سندی ازحالت تراز خارج شود، فرم کنترل اسناد حسابداری، کنترل این گونه موارد را جهت جلوگیری از بروز اشکال انجام می دهد و عملیات قابل انجام در این فرم شامل مشاهده، کنترل و احیانا حذف اسناد مذکور می باشد. این فرم موارد زیر را کنترل کرده و نمایش می دهد:
۱- آرتیکلهای بدون مبلغ: با کلیک روی این آیتم گزارش خلاصه اسناد حسابداری باز می شود و تمامی آرتیکلهایی که فیلد مبلغ (بدهکار وبستانکار)آن خالی است را نمایش می دهد و می توان با استفاده از دکمه حذف  آن را حذف نمود .
۲- آرتیکلهای با حساب صفر: با کلیک روی این آیتم تمامی آرتیکلهایی که فیلد کد حساب آن خالی است را نمایش می دهد و می توان با استفاده از دکمه حذف , آنرا حذف نمود .
۳- اسناد بدون آرتیکل: با کلیک روی این آیتم تمامی اسنادی که فاقد آرتیکل می باشند و خالی هستند. این اسناد ممکن است در اثر اشتباه کاربر یا حذف آرتیکل­ها بوجود آیند و یا ممکن بنا به لیلی کاربر آنرا ایجاد کرده باشد تا در آینده در آن آرتیکل وارد نماید.
۴- اسناد ناتراز: با کلیک روی این آیتم تمامی اسنادی که جمع بدهکار و بستانکار آنها با هم برابر نیست نمایش داده می شود
[کل: ۰ میانگین: ۰]

فروردین ۱۸, ۱۳۹۸   ۱۳۷۶  
Total ۰ Votes:
۰

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

سوالی دارید ؟

به محض بروز رسانی و دریافت پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد

+ = Verify Human or Spambot ?