۱۶۴۸ | فرمول محاسباتی کارکرد تعجیل در ورود در سیستم حضور و غیاب چیست ؟

گروه نرم افزاری پیوست > ۱۶۴۸ | فرمول محاسباتی کارکرد تعجیل در ورود در سیستم حضور و غیاب چیست ؟

۱۶۴۸ | فرمول محاسباتی کارکرد تعجیل در ورود در سیستم حضور و غیاب چیست ؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه
محاسبه کارکرد تعجیل در ورود بر اساس قوانین سازمانهای مختلف متنوع می باشد. در ادامه نحوه پیاده سازی یکی از فرمولهای محاسباتی معمول تعجیل در ورود شرح داده شده است.  برای پیاده سازی فرمول روزانه تعجیل در ورود مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- محاسبه ساعت تعجیل در ورود در هر روز:  تعجیل در ورود میزان حضور پرسنل زودتر از ساعت شروع شیفت می باشد لذا برای بدست آوردن این مقدار به دو پارامتر [ مجموع ورود ساعت ]  و [ مجموع ورود شیفت ] نیاز می باشد و با کسر ساعت ورود پرسنل از ساعت شروع شیفت، مقدار تعجیل در ورود بدست می آید. همچنین برای اطمینان از اینکه حاصل فرمول همیشه عددی مثبت است و در شرایطی که ورود ساعت پس از ورود شیفت اتفاق می افتد، مقداری به عنوان تعجیل در ورود محاسبه نشود از تابع Posivite استفاده می شود.
(  [ مجموع ورود ساعت ]  –   [ مجموع ورود شیفت ] )  Posivite
۲- درنظر گرفتن مجوز کاری: در بسیاری از سازمانها پرسنل تا سقف مجوز اعطا شده به آنها تعجیل در ورود دریافت خواهند کرد. در چنین شرایطی در سیستم از مجوز های کاری استفاده میشود و در فرمول محاسباتی کافی است تا با استفاده از تابع Min و پارامتر ] حداکثر مجوز اضافه کاری قبل از شیفت [  محدودیت مورد نظر را اعمال کرد. همچنین در صورتی که سقف تعجیل در ورود در هر روز برای تمامی پرسنل موجود در گروه قوانین ثابت می باشد، کافی است تا عدد مورد نظر را بصورت دقیقه در یک الگوی محاسباتی قرار داده و از آن بجای پارامتر مجوز استفاده کنید.
]) حداکثر مجوز اضافه کاری قبل از شیفت[ ;   ( (   [ مجموع ورود ساعت ]  –   [ مجموع ورود شیفت ] )  Posivite  ( Min
۳- درنظر گرفتن وضعیت روز:  باید توجه داشت فرمول نوشته شده در مرحله قبل بدون درنظر گرفتن وضعیت روز طراحی شده است و این درحالی است که این فرمول می بایست محدود به روزهای کاری شود . بنابراین کافی است تا با استفاده از پارامتر [ وضعیت روز ] شرط مورد نظر را به فرمول اعمال کرد.
( ۱  == ]  وضعیت روز [  ) * ]) حداکثر مجوز اضافه کاری قبل از شیفت[ ;   ( (   [ مجموع ورود ساعت ]  –  [ مجموع ورود شیفت ] )  Posivite(Min
(کد وضعیت روز کاری در فرم پارامتر های عمومی به ترتیب برابر با ۱  است )
برای پیاده سازی فرمول ماهانه تعجیل در ورود مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- مجموع تعجیل در ورود ماه: برای بدست آوردن میزان تعجیل در ورود ماه کافی است تا مقدار تعجیل در ورود در تمامی روزهای ماه با یکدیگر مجموع شوند. اینکار با استفاده از تابع Fvt قابل انجام می باشد و کافی است تا در قسمت ماهانه فرمول از آن استفاده شود. ([کارکردتعجیل در ورود]) Fvt
۲- درنظر گرفتن سقف ماهانه: در بسیاری از سازمانها سقف تعجیل در ورود بصورت ماهانه اعمال می شود به عنوان مثال حداکثر تعجیل در ورود قابل محاسبه به پرسنل در ماه ۳۰ ساعت می باشد. با استفاده از تابع Min می توان سقف تعجیل در ورود ماه را برای گروه قوانین مورد نظر لحاظ کرد. ) ۱۸۰۰ معادل ۳۰ ساعت می باشد: ۳۰* ۶۰ )
  ([۱۸۰۰ ; کارکرد تعجیل در ورود  ])  Fvt ( Min
نکته ۱: در برخی سازمانها کارکرد تعجیل در ورود پرسنل به عنوان اضافه کاری درنظر گرفته می شود که برای اینکار کافی است تا فرمول روزانه تعجیل در ورود را به انتهای فرمول روزانه اضافه کاری بیافزایید. برای مشاهده فرمول اضافه کاری به پرسش و پاسخ شماره ۱۶۴۶ مراجعه کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اردیبهشت ۲, ۱۳۹۸   ۱۶۹۸  
Total ۱ Votes:
۰

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

سوالی دارید ؟

به محض بروز رسانی و دریافت پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد

+ = Verify Human or Spambot ?