پیوست

شرکت تانیر تک

لوگو تانیرتیک
زمان مطالعه: ۶ دقیقه
لوگو تانیرتیک
حوزه فعالیت: خدمات مهندسی نیروگاه های تولید همزمان برق، حرارت و برودت 

وب سایت: www.tanirgroup.com


نرم افزارهای راه اندازی شده: سیستم های جامع مالی | منابع انسانی اتوماسیون اداری 

درباره شرکت تانیر تک

شرکت تانیرتک به عنوان مجری و طراح نمونه ی کشور، کلیه خدمات مهندسی در زمینه ی نیروگاه های تولید پراکنده با قابلیت تولید همزمان برق، حرارت و برودت–CHP و CCHP–را از مرحله ی مشاوره تا مراحل طراحی، ساخت و نصب، بهره برداری، نگهداری و تعمیرات ارائه می دهد.

بخش عمده خدمات فعلی شرکت تانیرتک شامل موارد زیر است:

 • نگهداری و تعمیرات نیروگاه های تولید پراکنده
 • انجام محاسبات CHP/CCHP
 • برگزاری دوره های آموزشی در زمینه ی دانش بهره برداری، تعمیرات و سرویس های دوره ای نیروگاه های تولید پراکنده در سطوح مقدماتی و پیشرفته
 • اجرای سیستم مرکزی پایش از راه دور نیروگاه های در حال کار (Remote Monitoring)
 • تهیه و تدوین طرح اتصال نیروگاه تولید پراکنده به شبکه سراسری برق
 • طراحی حفاظتی نیروگاه های مقیاس کوچک
 • انجام تست های مختلف از قبیل Hipot، Earth Resistance، Protection Relay Setting  و…
 • اخذ مجوزهای احداث نیروگاه های مقیاس کوچک
 • مشاوره ی فنی – مالی و امکان سنجی احداث نیروگاه های تولید پراکنده
 • طراحی، نظارت و اجرای سازه های ساختمانی نیروگاه های تولید پراکنده
 • طراحی، نظارت و نصب بخش های الکتریکی و مکانیکی نیروگاه های تولید پراکنده
 • طراحی نیروگاه های کم صدا به منظور احداث در محیط های شهری (Low Noise Small-Scaled Power Plants)
 • طراحی و احداث نیروگاه های تولید پراکنده در قالب واحدهای کانتینری
 • مدیریت خرید و تامین کلیه ی تجهیزات، مواد و مصالح مورد نیاز
 • اجرای فرآیند راه اندازی و اتصال نیروگاه به شبکه سراسری برق کشور
 • بهره برداری از نیروگاه های تولید پراکنده

چالش اولیه

مسئله ای که اولین بار در تانیر تک باعث ایجاد احساس نیاز به تهیه نرم افزار شد، محاسبات حقوق و دستمزد بود. چالش اصلی این بود که مجموعه ای از کارها از طریق فایل اکسل و بصورت اپراتوری انجام می گرفت. نتیجه آن بود که رضایتمندی پرسنل حاصل نمی شد.

چون در فایل اکسل فرمولی وارد می شود که ممکن است با یک کلیک پاک شود. یا در اثر خطاهای انسانی اشتباهاتی انجام گیرد. در نهایت نیز رقم پرداختی با روابطی که تعریف شده مطابقت نداشت. چون روال، در سامانه یکپارچه ای جاری نبود. چرخه کار به این صورت بود که خروجی کارکردها از یک نرم افزار گرفته می شد، دوباره به صورت دستی به فایل اکسلی که توسط خود پرسنل تهیه شده وارد می شد. و نهایتا باید محاسباتی انجام می گرفت که باز از فرمول هایی تبعیت می کرد که پردازش آنها بصورت نفر به نفر انجام می شد.

در مورد ارزشیابی عملکرد پرسنل هم فایل اکسل برای سرپرستان هر بخش از طریق ایمیل ارسال می شد. آنها نیز فایل ارزیابی را تکمیل و مجددا برای مسئول منابع انسانی ارسال می کردند. سپس ایشان می بایست از آن فایل یک خروجی تهیه می کردند و مجددا فرآیندی را در فایل دیگری بر آن اعمال می کردند و…. .

یعنی چندین فایل بصورت مرحله به مرحله باید از همکاران دریافت می شد و دوباره تمام آنها به یک فایل واسط وارد می گشت. فایل واسط هم به یک فایل نهایی منتقل می گردید. در آخر هم  همه کارکنان ناراضی بودند؛ چرا که در اعلام رقم نهایی برای پرداخت، خطاهای زیادی رخ می داد.

بنابراین پس از بررسی این گونه عوامل یک جمع بندی برای تهیه نرم افزار انجام شد و طی یک درخواست کتبی مورد پیگیری قرار گرفت. قرار تهیه نرم افزار ابتدا فقط برای حقوق و دستمزد بود. اما زمانی که حرکت به سمت مکانیزه کردن روال های منابع انسانی صورت گرفت، تصمیم بر این شد که به نرم افزار به چشم ابزاری کلی نگاه شود. یعنی یک سیستم جامع که از صفر تا صد کار مجموعه را انجام دهد.

electronic organization

تهیه سیستم جامع برای سازمان

evaluation

ارزشیابی عملکرد

payroll

محاسبات حقوق و دستمزد

tanir min

“براساس مفاد پروپوزال کتبی، چندین شرکت نرم افزاری برای تهیه سامانه حقوق و دستمزد کاندید شده بوند که در نمایشگاه الکامپ سال ۱۳۹۴ مذاکراتی با آنها مبنی بر توانایی به انجام رساندن درخواست های شرکت تانیر تک انجام دادیم. نقطه شروع با پیوست در همان نمایشگاه بود که طی مذاکره با معاون واحد فروش پیوست، ایشان تمام چالش های پیش رو را پذیرفته و تایید کردند تمام موارد قابل اجراست. جای تعجب داشت چون این موارد در مشورت با سایر شرکت ها رد شده بود و به ما اعلام کرده بودند قابل انجام نیست اما پیوست برای انجام آنها اعلام آمادگی کرده و در نهایت واقعا هم اجرایی شد!”

اسماعیل قلندری

سرپرست سیستم ها و روش ها

نقاط قوت نرم افزار

از دیدگاه من مهم ترین نقطه قوت نرم افزاری پیوست، سامانه فرم ساز الکترونیک است. این سامانه، گردش فرم های کاغذی را متوقف کرده و  به من به عنوان کاربر امکان طراحی و شخصی سازی انواع فرمهای الکترونیکی، از جمله فرم های ارزیابی عملکرد و برقراری ارتباط آنها با سیستم منابع انسانی را می دهد. ضمن اینکه نیازی نیست که در هر مرحله، کارشناسان پیوست را برای اصلاح آیتم های مختلف، ایجاد تغییرات و به روز رسانی اطلاعات فرم ها درگیر کنم.

از دیگر امکانات، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • امکان تعریف جداول مختلف اکسل جهت ورود داده ها در سیستم حقوق و دستمزد
 •  امکان پیاده سازی نمودار پیوسته محاسبه پاداش تولید
 •  محیط کاری ساده و قابل فهم
 •  تعریف توابع و فرمول نویسی در سیستم منابع انسانی

کاربر پسند بودن محیط نرم افزار، تغییرات جدید که در تایم شیت پرسنل ایجاد شده است و نیز کاربری آسان در سیستم آرشیو و بایگانی مستندات، دریافت اطلاعات و نیز تعیین سطح دسترسی (از بالاترین دسترسی تا سطوح پایین تر) هم از جمله سایر مزایاست.

بطور معمول درحوزه حسابداری نرم افزارها با هم تفاوت چندانی ندارند. تفاوت ها احتمالا  فقط در سطوح تفصیلی و یک سری ارتباطات است. اما  امسال که سامانه حسابداری پیوست را هم به همراه هلدینگ به مجموعه اضافه کردم، متوجه شدم که نرم افزار حسابداری پیوست به واسطه سیستم هلدینگ حسابداری و قابلیت هایی که در سطوح تفضیلی آن وجود دارد بسیار متفاوت است.


 نقاط قوت پیوست

برخورداری از کارشناسان پشتیبانی خبره، مسئولیت پذیر، مودب و پیگیر از مهم ترین نقاط قوت گروه نرم افزاری پیوست است.

من قبلا با نرم افزار دیگری کار می کردم که ارتباط با واحد پشتیبانی آنها سخت بود.

خدمات واحد پشتیبانی به این صورت بود که هر پشتیبان به یک شرکت اختصاص داشت. به عبارتی؛ در آن مجموعه پشتیبانی یک به یک بود، در پیوست یک به چند است. یعنی از یک شرکت، هر بار تماس بگیرند لازم نیست منتظر شخص خاصی بمانند. هرکارشناسی می تواند با توجه به مستندات ثبت شده، پاسخگوی مشتری باشد.

ضمن اینکه معمولا پاسخ درخواست های مطرح شده را در زمانی بین حداقل یکساعت و حداکثر تا پایان روز کاری دریافت می کنم. چه در حوزه اتوماسیون اداری و چه منابع انسانی.

نفراتی که پیوست با تانیرتک ارتباط داد همگی نفراتی بودند که درحال حاضر در سطح بالاتری هستند. این برای ما جای خوشحالی بود که نفرات شایسته ای در حال همکاری هستند.

یکی دیگر از مزایا هم می تواند ارتقاء سیستم در هر دوره و ارائه نسخه های جدید با توجه به نیازهای سازمان ها، ونیز امکان ثبت تیکت آنلاین و پیگیری درخواست ها به صورت آنلاین (بدون نیاز به تماس تلفنی جهت پیگیری) باشد.

همچنین؛ داشتن سیستم کنترل کیفیت و مراقبت از خریدار که نمونه واقعی گارانتی محصول می باشد از نقاط قوت این شرکت نرم افزاری است.


| علت توسعه پیوست در مجموعه تانیر تک |

به خاطر دارم یک بار سیستم من قطع شده و تایم شیت و اطلاعات آن دچار مشکل شدند. یکسری موارد دیگر هم بود. در این زمان مدیرعامل پیوست، شخصاً وارد عمل شدندو در تعطیلات پایانی ماه صفر  چندین نفر از همکاران پشتیبانی فنی را تا ساعت ۹ شب ملزم به همکاری کردند تا مشکل حل شود. در نهایت هم مشکل ما واقعا رفع شد.

صد در صد کار پیوست بدون مشکل بوده اما به هر حال در شرکت های نرم افزاری، در ارتقا و مواردی از این دست، ممکن است مشکلاتی رخ دهد. گاهی مسئله تنها به کاربری من ربط پیدا می کند. در این حالت من به عنوان یک کاربر می توانم مشکل را با یک کارشناس، در هر زمانی حل کنم. اما وقتی که مدیریت یا کلیه کاربران مجموعه درگیر موضوع می شوند، مورد فورس ماژور تلقی می گردد. یعنی اینکه من بایستی طی ۴-۳ ساعت آینده آن مشکل را حل کنم. چراکه تانیر تک مانند اغلب شرکت ها نیست که با یک دستگاه حضور و غیاب ارتباط داشته باشد.

ما ۱۴ الی ۱۵  نقطه  پراکندگی داریم. اطلاعات همگی آنها باید بصورت آنلاین در نرم افزار حضور و غیاب تخلیه شوند. مطابق گفته همکارانِ خودتان، تانیر تک “مجموعه ای کوچک با کارکرد بالا” است.

کارشناسان شما هم یک رابطه شیب خطی دو یا سه متغیره در سیستم تعریف کردند که پیش از آن بصورت دستی در اکسل انجام می شد. این رابطه، ارتباط بین n فرم ارزشیابی را که بصورت روابط بین سیستمی، که از اتوماسیون درحضور و غیاب تخلیه می شوند را برقرار میکند. در نتیجه کاربران ما می توانند ضریب ها را مشاهده کنند و بطور مستقل (بدون نیاز به برقراری ارتباط با من) از صفر تا صد کارشان را پیش ببرند.

اینها  همگی مواردی بودند که باعث حصول رضایت شد و منجر به معرفی سیستم پیوست به تمام زیر مجموعه های ما؛ توسط واحد IT  شد. و در حال حاضر پیوست بصورت نیرو واحد در مجموعه تانیرتک فعالیت می کند.


داستان های موفقیت بیشتر بخوانید…

[کل: ۰ میانگین: ۰]
بدون نظر

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.