پیوست

راهکار حوزه پیمانکاری

پیاده سازی شده در دهها شرکت بزرگ پیمانکاری و فنی مهندسی در سراسر کشور
گروه نرم افزاری پیوست > راهکارها > راهکار حوزه پیمانکاری

نرم افزار حسابداری پیمانکاری

نرم افزار حسابداری پیمانکاری، یک نرم افزار حسابداری تخصصی است که به شرکت‌های فنی و مهندسی و واحدهای پیمانکاری کمک می‌کند تا کیفیت ثبت فعالیت‌های مالی و حسابداری خود را بهبود بخشند. این برنامه ها دارای امکانات متعددی هستند که به شرکت‌های پیمانکاری کمک می‌کنند تا به بهترین شکل ممکن مدیریت مالی خود را انجام داده و بهای تمام شده پروژه هایشان را محاسبه کنند.

یکی از امکانات اصلی این نرم افزار، قابلیت تعریف و مدیریت اطلاعات مالی پروژه‌های مختلف است. این نرم افزارها به شرکت‌ها امکان می‌دهند تا هزینه‌ها، درآمدها و سایر اطلاعات مالی مرتبط با هر پروژه را به صورت جداگانه کنترل، مقایسه و مدیریت کنند.

امکانات دیگر این نرم افزارها شامل مدیریت قراردادها، صدور پیش‌ صورت وضعیت، مدیریت صورت وضعیتها، دریافت و پرداخت‌ها، ضمانت نامه های بانکی، مدیریت وضعیت پروژه‌ها، گزارش‌های مالی و مالیاتی، مدیریت و نگهداری اسناد مثبته مالی پروژه ها می‌شود.

به علاوه، این نرم افزارها به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا کنترل بودجه در پروژه را براساس بودجه ریالی یا کالایی بهبود بخشند، هزینه‌های غیر ضروری را کاهش دهند و بهبود عملکرد مالی سازمانی را به تفکیک پروژه ها بسنجند.

با استفاده از این سیستم ها، شرکت‌های پیمانکاری قادر خواهند بود تا به صورت دقیق تر و کارآمدتر مالیات‌های خود را پیش بینی و محاسبه کنند، مدیریت منابع و کنترل وضعیت مالی خود را بهبود بخشند و به تصمیم‌گیری‌های بهتری در زمینه مالی دست یابند.

به طور کلی، نرم افزار حسابداری پیمانکاری دارای خصوصیات منحصر به فرد و حائز اهمیتی هستند که به شرکت‌های پیمانکاری کمک می‌کند تا کیفیت عملکرد مالی پروژه ها را اصلاح نمایند و کسب و کار خود را به سمت رشد و پیشرفت هدایت کنند.

چرا راهکار پیمانکاری ؟

شرکت های فنی ، مهندسی و پیمانکاری نیازهای متنوعی در حوزه مالی دارند، در این شرکتها پروژه نقشی کلیدی را ایفا می نماید و مدیریت اطلاعات پروژه ها بسیار مهم و ضروری است. برقراری بستر نرم افزاری بین دفتر مرکزی و پروژه ها و ارائه ابزارهایی برای مدیریت درخواستها و پاسخ دهی به آنها ، امکان مدیریت صحیح پروژه ها را برای مدیران در یک نرم افزار یکپارچه فراهم می نماید .

چرا راهکار پیمانکاری پیوست ؟

یکپارچگی در تمام سطوح

یکپارچکی در تمام سطوح

مدیریت پروژه

مدیریت صحیح پروژه‌ها

مدیریت درخواست ها

مدیریت درخواست‌ها

null

امکانات خاص نرم‌افزار‌های پیوست متناسب با راهکار حوزه پیمانکاری :

نرم افزار حسابداری در راهکار ویژه پیمانکاری

نرم افزار حسابداری پیمانکاری با توجه به نیازهای خاص حوزه پیمانکاری، تحلیل و اجرا شده است. نرم افزار حسابداری پیمانکاری، بهترین سیستم تخصصی برای واحدهای مالی در شرکتهای پیمانکاری و فنی مهندسی است. با این سیستم، در بخش تعریف حسابها و با استفاده از درختواره حساب های تفصیلی ها شناور چند لایه می توان پروژه ها، فازهای مختلف پروژه ها، پیمانکاران و قراردادهای مرتبط را تعریف کرد و بر مبنای آنها گزارش های مالی تهیه کرد. پیاده سازی دقیق و کامل این ساختار، برای کنترل و محاسبه بهای تمام شده پروژه ها، بسیار  ضروری و کاربردی است. کنترل و گزارش گیری از اطلاعات دفاتر و حسابها در نرم افزار حسابداری پیمانکاری برای مدیران پروژه فراهم شده است.

برخی از امکانات این سیستم عبارتند از :

 

  پیاده سازی ساختار کدینگ دلخواه برای محاسبه بهای تمام شده پروژه

  پیاده سازی هر پروژه به تفکیک فازهای پروژه در ساختار درختی باز حسابها

  گزارش گیری گردش حساب هر پروژه براساس همه دوره های مالی مربوط به اجرای پروژه

  گزارش درآمد و هزینه های هر پروژه به تفکیک انواع عوامل

  امکان دسترسی مدیران پروژه به گزارش دفتر هر پروژه خاص

نرم افزار خزانه داری در راهکار ویژه پیمانکاری

نرم افزار خزانه داری در حوزه مدیریت دریافت و پرداخت های حسابداری پیمانکاری و مدیریت مستقل منابع مالی پروژه ها فعالیت می کند، ضمانت نامه ها و تضامین پروژه ها در سیستم خزانه داری ثبت می شوند و تنخواه پروژه ها در سطح کشور با استفاده از راهکار تنخواه به صورت خلاصه در بخش تنخواه سیستم خزانه داری پیوست ثبت می شود. تعریف باجه های مختلف دریافت و پرداخت می تواند ضمن ارائه استقلال کاری در بخش های مختلف شرکت، مدیریت متمرکز و نظارت کامل بر عملکرد مالی واحدها و مدیران پروژه را فراهم نماید. این سیستم می تواند انواع فرآیندهای مورد نیاز مانند درخواست پرداخت را با استفاده از نرم افزار فرم ساز و فرآیندساز پیشرفته پیوست به صورت یکپارچه با برنامه خزانه داری اجرا نماید.

برخی از امکانات این سیستم عبارتند از : 

 

■  مدیریت ضمانت نامه های دریافتی و پرداختی

■  کنترل تنخواه پرسنل در پروژه ها و کنترل و تایید آنها همراه با صدور سند مالی خودکار

■  مدیریت تنخواه خرید کالا با انعکاس مستقیم در گزارش خرید و فروش فصلی

■  مدیریت بانکها، دسته چک ها ، تنخواه و صندوقها در پروژه ها

■  مدیریت درخواست پرداخت در پروژه و انجام گردش کار و تایید پرداخت در ستاد مرکزی

نرم افزارخرید و تدارکات در راهکار ویژه پیمانکاری

تامین کالاهای مورد نیاز پروژه ها در زمان تعیین شده، در واحد خرید و تدارکات شرکتهای پیمانکاری برای اتمام کار در زمانهای مورد نظر کارفرما نقش مهمی دارد و مدیریت مالی حسابداری پیمانکاری برای تامین منابع مالی لازم است. نیاز به برنامه ریزی همه افراد درگیر از مدیران پروژه تا کارشناسان خرید و تدارکات، مدیریت تامین کنندگان، پیاده سازی فرآیندها و گردش فرم های درخواست کالا، سفارش خرید، انعقاد قراردادهای خرید و تامین کالا با تامین کنندگان، برنامه ریزی و زمان بندی برای تحویل به موقع کالا به انبارها نیاز به یک نرم افزار جامع حسابداری خرید و تدارکات با امکانات خاص برای شرکت های پیمانکاری دارد. امکانات و فرمهای مورد نیاز در حوزه دسترسی و گزارشهای اختصاصی کاربران مختلف نیز بر اساس نیاز آنها پیاده سازی شده است.

برخی از امکانات این نرم افزار جامع عبارتند از :  

 

■  کنترل عملیات خرید و تامین کالا

■  ثبت قراردادهای خرید کالا با تحویل چند مرحله ای

■  مدیریت قراردادها و فاکتور های خرید خدمات و کالا به صورت ترکیبی

■  مدیریت درخواست کالا در پروژه و مدیریت تامین، تحویل و سفارش خرید کالا

نرم افزار انبار در راهکار ویژه پیمانکاری

در پروژه های در حال اجرا توسط شرکت های پیمانکار، معمولا انبارهایی تعریف می شوند تا موجودی کالای پروژه ها را مدیریت نموده و مصرف کالاها در فازهای مختلف پروژه ثبت نمایند و در نهایت کالاهای مازاد و باقیمانده را در پایان پروژه به انبارهای مرکزی بازگردانند. این انبارها در محاسبه بهای تمام شده کالاهای مصرفی پروژه ها در نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاربرد دارند و به انبارداران و مدیران پروژه ها دسترسی های لازم برای گزارش گیری مقداری یا ریالی داده می شود. بنا بر نیاز این دسترسی می تواند به نمایش اطلاعات کالاها در پروژه های دیگر برای تامین کالاهای ضروری در زمان کوتاه هم توسعه یابد.

برخی از امکانات این سیستم مدیریت انبار عبارت است از :

 

■  تعریف کالا و خدمات به صورت عمومی

■  تفکیک کالاهای اختصاص یافته به هر پروژه

■  اختصاص یک انبار اختصاصی برای هر پروژه

■  جذب هزینه حمل کالا در بهای تمام شده کالاها در انبارها

■  کنترل و مقایسه کالاهای مصرفی به تفکیک پروژه ها

■  تعیین دسترسی برای انبارداران به یک یا چند انبار خاص

■  انجام عملیات مقداری در انبارهای پروژه و ثبت اطلاعات ریالی در ستاد مرکزی

■  استفاده از روش “شناسایی ویژه ” بهای تمام شده برای کالاهای خاص هر پروژه

نرم افزار بودجه و اعتبارات در راهکار ویژه پیمانکاری

در هر پروژه در دست اجرا، بودجه اجرای پروژه و انجام کار مطابق با بودجه فازهای مختلف، یکی از مهمترین خطوط محوری مدیران پروژه است تا پروژه براساس بهای تمام شده برآورد شده به بهره برداری برسد. در این ساختار می توان بودجه را براساس اختصاص بودجه ریالی و همچنین بودجه براساس میزان کالای مورد نیاز در فازهای مختلف تحلیل نمود تا درخواست های اختصاص منابع مالی یا درخواست های خرید کالا بر مبنای مطابقت با این اطلاعات کنترل و تایید شود و امکان تهیه گزارشهای مبتنی بر انطباق مسیر پروژه با بودجه ریالی و کالایی فراهم شود. نرم افزار حسابداری پیمانکاری با اضافه شدن بخش بودجه می تواند این کنترل ها را انجام داده و گزارشهای اختصاصی و سفارشی را فراهم کند.

برخی از امکانات سیستم کنترل بودجه و اعتبارات پیوست عبارت است از :

 

■  پیش بینی و تخصیص بودجه پروژه ها

■  مدیریت منابع و مصارف و هزینه های غیر قطعی پروژه ها

■  بودجه بندی پروژه ها به تفکیک فازهای مختلف

نرم افزار اموال در راهکار ویژه پیمانکاری

تجهیزات، اموال و ماشین آلات سنگین در پروژه های مختلف، ابزار دست کارکنان و مهندسان شرکتهای پیمانکار هستند و مدیریت بهینه این منابع می تواند سرعت اجرای پروژه را افزایش داده و بهینه نماید. یکی از عوامل مهم در محاسبه بهای تمام شده پروژه ها، جذب هزینه استهلاک این ماشین آلات براساس مدت زمان استفاده در هر پروژه است که با استفاده از حسابداری اموال فراهم می شود. از طرف دیگر اطلاع از وجود داراییهای مورد استفاده در پروژه ها، امکان جابجایی به موقع آنها بین پروژه ها را فراهم کرده و در زمان اتمام پروژه مدیریت جمع آوری و تحویل کارگاه را تسهیل خواهد کرد.

برخی از امکانات سیستم اموال و داراییهای پیوست عبارت است از :

 

■  نگهداری اموال و به تفکیک پروژه

■  محاسبه سهم هر پروژه از استهلاک اموال

■  تفکیک جمعداران و تحویل گیرندگان هر پروژه

■  مدیریت انتقال اموال بین پروژه ها

نرم افزار قراردادها در راهکار ویژه پیمانکاری

یکی از مهمترین سیستمهای طراحی شده برای پیاده سازی بهترین نرم افزار حسابداری پیمانکاری، نرم افزار مدیریت پیمان و قراردادها می باشد. با توجه به نیاز به مدیریت متمرکز قراردادها و کنترل بخشهای مختلف آن مانند صورت وضعیت ها، ضمانت نامه ها، دریافت و پرداخت ها، منابع و بودجه پروژه ها و ارائه گزارش پیشرفت انجام کار ، نرم افزار قراردادها طراحی شد تا به عنوان ابزار اصلی نرم افزار کارشناسان واحد کنترل قراردادهای مالی در شرکتهای پیمانکاری و سازمانهای کارفرما اجرایی شود. این سیستم می تواند قراردادهای خرید خدمت و اجرای پروژه و همچنین قراردادهای فروش کالا و خدمات و انجام کار را پیاده سازی کند .

برخی از امکانات سیستم پیمان و قراردادهای پیوست عبارت است از :

 

■  مدیریت پیمان و قراردادهای خرید و فروش (پیمانکاری و کارفرمایی)

■  مدیریت قراردادهای متمم ، اضافه کاری ، اصلاحیه و الحاقیه با نگهداری سوابق تغییرات

■  مدیریت صورت وضعیت ها به همراه انواع اضافات و کسورات متعلقه

■  مدیریت اسناد اسکن شده و ضمائم اعم از قراردادها تا صورت وضعیت ها

■  تکمیل خودکار گزارش خرید و فروش فصلی در حوزه پیمان و قراردادها

نرم افزار مدیریت پروژه در راهکار ویژه پیمانکاری

نرم افزار مدیریت پروژه ، نرم افزار کنترل کننده قراردادهای متعدد با یک پیمانکار است و به سازمانهای کارفرما امکان مدیریت و ثبت اطلاعات درصد پیشرفت فیزیکی پروژه در فازهای مختلف را فراهم می کند، این سیستم متناسب با نیازهای سازمانهای کارفرمای بزرگ طراحی شده است و امکان مدیریت چندلایه و توزیع شده قرارداد و پروژه ها را برای مهندسان پروژه فراهم می کند.

برخی از امکانات سیستم مدیریت پروژه پیوست عبارت است از :

 

■  مدیریت پیشرفت فیزیکی پروژه ها

■  شکستن پروژه ها به فازهای مختلف در قالب انجام کار توسط پیمانکاران و قراردادهای مجزا

■  مدیریت چند لایه و طبقه بندی شده پروژه های بزرگ

نرم افزار حقوق و دستمزد در راهکار ویژه پیمانکاری

نرم افزار حقوق و دستمزد یکی از اجزای اصلی حسابداری شرکتی می باشد. در حسابداری شرکتهای پیمانکاری، محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل شاغل در پروژه های مختلف، نیاز به اختصاص کد پیمان در فایل های مربوط به بیمه تامین اجتماعی دارد. همچنین در زمان محاسبه بهای تمام شده پروژه ها، نیاز داریم کارشناسانی که برای چند پروژه در یک ماه کار انجام می دهند، بتوانند اطلاعات کارکردشان را به تفکیک پروژه ها تسهیم کنند تا جذب هزینه حقوق و دستمزد در اسناد مالی انجام پذیر شود. مدیران پروژه هم می توانند کارکردهای عمومی کارکنان زیرمجموعه خود را در قالب فایلهای ماهانه تایید نموده و تغییرات مثبت و منفی در آنها در قالب پاداش یا کسرکار اعمال نمایند که این فرمها پس از طی فرآیند تایید در سیستم حقوق و دستمزد به صورت خودکار ثبت خواهد شد.

برخی از امکانات اختصاصی سیستم حقوق و دستمزد عبارت است از:

 

■  اختصاص عوامل اختصاصی مانند بدی آب و هوا، ماموریت و … به هر پروژه

■  ارائه اطلاعات فایل و لیست بیمه به همراه کارت پیمان

■  محاسبه و پرداخت حقوق به تفکیک پروژه

■  تسهیم هزینه های حقوق به تفکیک پروژه و صدور سند مالی اختصاصی

■  توزیع فیش حقوقی تحت وب برای دسترسی همه پرسنل مستقر در پروژه ها

نرم افزار حضور و غیاب در راهکار ویژه پیمانکاری

سیستم حضور و غیاب در حوزه پیمانکاری براساس حضور کارکنان شرکت در پروژه های مختلف می تواند مسائلی مانند توزیع شدگی دستگاههای کنترل تردد در سطح کشور، عدم امکان اختصاص دستگاه کنترل تردد در پروژه های با تعداد پرسنل کم، نیاز به تکمیل اطلاعات تردد پرسنل در قالب فرمهای ماهانه، هفتگی یا روزانه را داشته باشد. اطلاعات کارکرد برای برخی گروه های کارکنان لازم است به صورت روزانه در پروژه ها تسهیم شده و توسط مدیران پروژه تایید و تکمیل شود. تجمیع این اطلاعات و ارسال آنها به صورت ماهانه برای محاسبه حقوق و مزایای کارکنان در زمان مناسب از دغدغه های اصلی کارشناسان حضور و غیاب در شرکتها می باشد. کارکنان بهتر است به نرم افزارها روی موبایل های هوشمند خود دسترسی داشته باشند که ملاحظات امنیتی خود را خواهد داشت.

برخی از امکانات نرم افزار حضور و غیاب پیوست عبارت است از :   

 

■  ارائه اطلاعات تفکیکی کارکرد برای پرسنل مشترک در پروژه های مختلف

■  ارائه کارت تایم شیت برای تایید اطلاعات کارکرد توسط مدیران پروژه

■  ارسال اطلاعات تفکیکی برای سیستم حقوق دستمزد جهت تسهیم حقوق

نرم افزار اتوماسیون اداری در راهکار ویژه پیمانکاری

در پروژه های بزرگ، مکاتبات رسمی کارفرمایان و پیمانکاران در کلاسه های بایگانی، طبقه بندی های اختصاصی و قالب های مورد توافق انجام می شود. ممکن است یک پیمانکار با یک کار فرما در چند پروژه مشارکت داشته باشد و مکاتبات مربوط به هر کدام باید استقلال و سطح دسترسی مجزا داشته باشد. دسترسی به اطلاعات پروژه های توزیع شده در سطح کشور در محیط وب در اختیار مدیران پروژه و کارشناسان مجاز قرار می گیرد تا بتوانند ارجاعات و دستورات اعلام شده را انجام داده و کارها را پیگیری نمایند. کارشناسان و مهندسین می توانند در پروژه های مختلف نقش ها و پست های مختلفی ایفا نمایند و کارتابلهای اختصاصی با سطح دسترسی و ابزارهای مورد نیاز را در اختیار گیرند.

برخی از امکانات نرم افزار دبیرخانه و اتوماسیون اداری پیوست عبارتند از :

 

■  نگهداری مکاتبات انجام شده با کارفرمایان در کلاسه ها و بایگانی های اختصاصی

■  تفکیک دفاتر اندیکاتور در پروژه های بزرگ با سطح دسترسی مجزا

■  مدیریت متمرکز اطلاعات در عین توزیع شدگی دسترسی در سیستم تحت وب

■  مدیریت عملکرد پرسنل با چند پست مختلف در پروژه ها

نرم افزار فرمساز در راهکار ویژه پیمانکاری

برای اجرای بهینه فرآیندهای سازمانی در حوزه مالی، منابع انسانی و اداری ، نیاز به ابزار فرم ساز و فرآیندسازی داریم که بتواند برحسب نیاز شرکت پیمانکار، فرمها و فرآیندهای تحلیل شده براساس استانداردهای ایزو را در قالب فرمهای الکترونیک تحت وب اجرایی نماید. این فرمها در مسیر گردش در صورت ارتباط با نرم افزارها و تبادل اطلاعات با آنها می توانند سرعت انجام کار و تصمیم گیری سازمان را بالاتر برده و افزایش بهره وری را حاصل نمایند. انواع فرآیندهای مالی در حوزه تنخواه و پرداخت و خرید و تدارکات تا فرمهای مرخصی کارکنان در قالب یک کارتابل واحد در اختیار کارشناسان و مدیران سازمان قرار می گیرد که این یکپارچگی سیستمی می تواند سرعت بهینه ای روی آموزش کارکنان و تسلط روی نرم افزارها ایجاد نماید و در نتیجه حداقل خطای نیروی انسانی را فراهم نماید.

برخی از امکانات فرم ساز و فرآیند ساز پیشرفته پیوست عبارت است از :

 

■  پیاده سازی انواع فرمهای اداری و سازمانی و توزیع شدن آن بدون محدودیت جغرافیایی

■  تسریع در رسیدگی به فرمهای درخواست و اولویت بندی کارها

■  طراحی فرمهای خاص با روال گردش دلخواه بر حسب نیاز هر پروژه

■  گزارش گیری از سرعت انجام فرآیندها و مدیریت و نظارت کامل بر انجام کارها

■  هوشمند کردن فرآیندها و اعمال انواع شرطهای خاص برای گردش فرمها

نرم افزار مدیریت اسناد در راهکار ویژه پیمانکاری

در شرکتهای پیمانکاری انواع اسناد ارزشمند سازمانی مانند نقشه ها، عکس های پروژه، اسناد حسابداری، قراردادها، فایل های طراحی، فایلهای گزارش و تایم شیت تا صورت وضعیت پروژه ها مشاهده می شود، نرم افزار مدیریت اسناد حرفه ای می تواند همه اسناد و مدارک مرتبط با پروژه را در قالب پرونده های سفارشی مدیریت و طبقه بندی نموده و سطح دسترسی افراد غیرمجاز را به این بخش ها محدود نماید. دسترسی به پرونده پروژه ها می تواند در اختیار مدیران و کارشناسان مالی، مهندسین و کارشناسان اجرا و مدیران پروژه و مدیران ارشد شرکت پیمانکار قرار گیرد و این اطلاعات ارزشمند بدون محدودیت در حجم روی بانکهای اطلاعاتی سرور شرکت پیمانکار ذخیره شده و در محیط وب و با استفاده از انواع مرورگر اینترنتی به صورت امن در اختیار قرار می گیرند.

برخی از امکانات نرم افزار مدیریت اسناد پیوست عبارتند از :

 

■  ارتباط مستقیم بین پرونده پیمان در هر پروژه با نرم افزار پیمان و قراردادهای پیوست

■  ارتباط پرونده پروژه ها با نرم افزار مدیریت پروژه شرکت های دیگر از طریق وب سرویس

■  امکان ارتباط نرم افزار مدیریت اسناد پیوست با بایگانی های مکانیزه نگهداری اسناد

■  ارتباط پرونده پیمانکاران و کارفرمایان با اطلاعات طرف حسابها در نرم افزار حسابداری پیوست

■  ثبت فرمهای درگردش برای تایید صورت وضعیتهای هر پیمان در پرونده پروژه

■  ثبت خودکار فرم کارکردهای تایید شده توسط تیم فنی در هر پرونده پروژه

آرشیو و بایگانی اسناد برای شرکتهای فنی مهندسی و پیمانکار

۹ ویژگی اصلی نرم افزار حسابداری پیمانکاری

۱- مدیریت مالی پروژه‌ها

مدیریت مالی پروژه ها و تامین منابع مالی در زمان نیاز، برای اتمام پروژه براساس زمانبندی اعلام شده، بسیار مهم است. این سیستم به شرکت‌ها امکان می‌دهند تا هزینه‌ها، درآمدها، سود یا زیان و سایر اطلاعات مالی مرتبط با هر پروژه را به صورت جداگانه مدیریت کنند. با استفاده از سیستم جامع مالی پیمانکاری، مدیران مالی می توانند اطلاعات مالی پروژه را براساس فازهای انجام کار بدست آورند و پروژه های مشابه را با همدیگر مقایسه نمایند. بر این مبنا آنها می توانند بهای تمام شده احتمالی پروژه های آتی را دقیق تر و بهتر پیش بینی کنند تا در مناقصات عمرانی با ریسک کمتری شرکت نمایند.

۲- مدیریت قراردادها :

نرم افزار حسابداری پیمان و قراردادها یکی از اجزای مهم حسابداری پیمانکاری است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا قراردادها و شرایط مالی آن‌ها را به صورت متمرکز کنترل نموده و کیفیت نگهداری و گزارشگری برای اطلاعات و داده های مربوط به هر پروژه را بهبود بخشند تا امور مربوط به آنها را به صورت دقیق تری پیگیری کنند. این نرم افزار برای مدیریت متمرکز اطلاعات و اجزای مختلف قراردادهای پیمانکاری و کارفرمایی، مانند زمان بندی مراحل دریافت و پرداخت، اسناد دریافت و پرداخت ها، ضمانت نامه ها، صورت وضعیت ها و درصد پیشرفت مالی پروژه ها و وضعیت تسویه حسابها طراحی شده است.

۳- مدیریت صورت وضعیت ها

این نرم افزارها به شرکت‌ها امکان می‌دهند تا صورت وضعیت های انجام کار در هر پروژه را به صورت سریع و دقیق صادر کند و اطلاعات این صورت وضعیت ها را براساس انواع فعالیتها و کارهای انجام شده و به صورت مرتبط با هر قرارداد نگهداری نماید و تسویه حساب آن را پیگیری نماید. صورت وضعیت ها با انواع اضافات و کسورات تعریف شده در قرارداد اصلی به صورت خودکار تطبیق داده شده و صادر می شوند. اطلاعات صورت وضعیت های نهایی و تایید شده توسط کارفرما براساس تعاریف انجام شده می تواند در گزارشهای خرید و فروش فصلی ثبت شده یا به سامانه مودیان مالیاتی ارسال شود.

۴- مدیریت دریافت ها و پرداخت‌ها

این نرم افزارها به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا دریافت های فازهای مختلف در هر پروژه را زمانبندی نموده و پرداخت‌های خود به پیمانکاران را به صورت منظم و به موقع انجام دهند. با توجه به کنترل متمرکز دریافت های هر پروژه براساس فاز انجام و صدور صورت وضعیت های مرتبط، می توانیم کمترین زمان تاخیر را براساس بروکراسی داخلی شرکت داشته باشیم و سرعت وصول مطالبات را در پروژه ها افزایش دهیم. تفکیک مانده حساب سازمان های کارفرما به تفکیک پروژه ها و فازهای مختلف و مدیریت صورت وضعیت های تسویه نشده و مانده های مرتبط با مفاصا حساب بیمه و کسورات دیگر می تواند در مدیریت مالی و تسویه نهایی حساب ها بسیار مهم باشد.

۵- کنترل بودجه

این برنامه ها به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا مدیریت بودجه خود را بهبود بخشند و هزینه‌های غیر ضروری را کاهش دهند. بودجه بندی پروژه ها می تواند به تخصیص منابع مالی در زمان شروع هر فاز از پروژه کمک کند، این بودجه بندی می تواند براساس بودجه کالا در نظر گرفته شود تا تامین کالای مصرفی و مواد اولیه ساخت در هر پروژه براساس نیاز انجام شده و در صورت نوسان قیمت تامین کالا با تطبیق آن با بودجه مقدار کالای مورد نیاز در هر فاز، مدیریت بهینه تامین و تحویل کالا انجام شود.

۶- محاسبه بهای تمام شده پروژه های پیمانکاری

بهای تمام شده یک پروژه پیمانکاری، براساس جذب تمامی اجزای تشکیل دهنده هزینه‌های مربوط به پروژه شامل مواد و کالاهای مصرفی در پروژه، دستمزد مستقیم کارکنان پروژه و هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم و هزینه‌های اداری و مدیریتی تشکیل دهنده سربار محاسبه می شود. در این راستا برای بدست آوردن بهای تمام شده هر پروژه، باید جمع آوری اطلاعات مرتبط برای تجزیه و تحلیل را از نرم افزارهای تامین کننده انجام داده و عملیات جذب هزینه ها در فازهای مختلف پروژه را براساس برنامه زمان بندی شده اجرا نماییم، تا به هدف محاسبه بهای تمام شده مرحله ای پروژه ها برسیم.

۷- پیاده سازی فرآیندهای تامین کالا

پروژه های پیمانکاری معمولا در نقاط مختلف جغرافیایی در سراسر کشور و یا خارج از کشور انجام می شوند، مدیریت بهینه درخواست ها و رسیدگی و تامین نیاز در زمان مناسب در پروژه ها، می تواند موجب افزایش سرعت انجام کار، بهره وری و پایبندی مدیریت پروژه به زمان بندی انجام کار شود. با نرم افزار مدیریت فرآیندهای پیوست، این درخواستها براساس مسیر گردش داخلی سازمان به گردش افتاده و در صورت نیاز می توان فرآیند خرید و تامین کالا را بررسی کرده و با اصلاح و بهینه سازی فرآیند، سرعت انجام کار و گردش اطلاعات را در سازمان افزایش داد.

۸- مدیریت متمرکز مستندات پروژه

در هر پروژه انواع مستندات مالی و فنی تولید می شود که نیاز به نگهداری و طبقه بندی دارند، ارزش مادی اسناد فنی که برای تهیه آنها نفرساعت زیادی توسط مهندسان پروژه صرف می شود بسیار زیاد است و نگهداری از آنها می تواند بهای تمام شده پروژه های مشابه را کاهش دهد. سیستم بایگانی و مدیریت اسناد پیوست، یکی از اجزای مهم سیستم جامع حسابداری پیمانکاری است که نگهداری انواع اسناد، فایلها و مستندات تولید شده توسط تیم های مالی و مهندسی را در یک قالب یکپارچه و مرتبط برعهده دارد، دسترسی افراد به منبع اسناد پروژه براساس سطوح دسترسی سازمانی کنترل می شود و اطلاعات در اختیار افراد مجاز قرار می گیرد.

۹- بهبود عملکرد تصمیم گیری

این سیستم جامع به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا برنامه ریزی برای بهبود عملکرد مالی را انجام دهند و به تصمیم‌گیری‌های بهتر در زمینه مالی دست یابند. تصمیم گیری بهتر در مدیریت پروژه، نیاز به اطلاعات کاملی از چگونگی مدیریت منابع مالی، میزان کالاهای مصرفی، کارهای انجام شده و برنامه ریزی زمانی فازهای پروژه دارد. تامین اطلاعات مورد نیاز با استفاده از یک سیستم جامع و یکپارچه بدست می آید که اجزای مختلف آن به صورت آنلاین با هم تبادل اطلاعات داشته باشند و انواع گزارشهای مورد نیاز برای تصمیم سازی را در زمان مناسب در اختیار مدیران قرار دهند. مدیریت صحیح پروژه می تواند رضایت کارفرما، کارکنان و مدیران پروژه را در بر داشته باشد و امکان موفقیت بیشتر شرکت و برنامه ریزی برای انجام پروژه های بزرگتر را فراهم سازد.

برخی از مشتریان پیوست در حوزه پیمانکاری

در صورت تمایل میتوانید دمو راهکار حوزه پیمانکاری پیوست را مشاهده بفرمایید

 

دمو راهکار حوزه پیمانکاری

[کل: ۲۶ میانگین: ۵]
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها