گروه بین المللی اکسون

حوزه فعالیت: اجرای کلیه پروژه های صنایع نفت،گاز، پتروشیمی، نصب تجهیزات صنعتی و سیستم های تهویه و تبرید، انتقال آب و فاضلاب و گازرسانی، پروژه های مسکونی ، اداری و تجاری

وب سایت: www.exxongroup.ir

نرم افزارهای راه اندازی شده:
 سیستم های جامع مالی | حقوق و دستمزد
لوگوی اکسون

درباره گروه بین المللی اکسون

 

گروه بین المللی اکسون، یک هلدینگ متشکل از چندین شرکت زیرمجموعه می باشد که در حوزه پیمانکاری فعالیت می کنند. البته فعالیت برخی از شرکت های این هلدینگ، حوزه بازرگانی را نیز پوشش می دهند.

این هلدینگ با ۱۵ سال سابقه در زمینه امور مهندسی، تدارکات و تامین کالا، ساخت و نصب و اجرای پروژه های حوزه انرژی (نفت، گاز ، پتروشیمی ، پالایشگاهی و نیروگاهی ) و ساختمان، خطوط انتقال آب و فاضلاب و خطوط انتقال نیرو ، تأسیسات صنعتی و صنعت برق و… ، با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص طیف گسترده ای از خدمات را مطابق با نیاز کارفرمایان و با بالاترین کیفیت کاری مطابق با استانداردهای جهانی ارائه می نماید.

در حال حاضر بزرگترین پروژه ای که در دست اجرا، پروژه بزرگ ایران مال می باشد. کارفرمای اصلی شرکت البرز تات بوده و تقریبا تمام شرکت های گروه بین المللی اکسون در بخش های مختلف، برای این پروژه چندین قرارداد دارند.

چالش اولیه

گروه بین المللی اکسون پیش تر، از نرم افزار دیگری استفاده می کرد. اما در زمانی که مجموعه کوچک بود و توسعه نداشت کاربری داشت. به تدریج با گسترش فعالیت مجموعه، نرم افزار اولیه، پاسخگوی نیازهای سازمان نبود. به خصوص پس از اخذ تصمیم در راستای راه اندازی سیستم انبارداری، که شرکت مذکور قادر به تأمین احتیاجات شرکت اکسون در این حوزه نبود.

در سال ۱۳۹۶ برای یکی از شرکت های تازه تأسیس مجموعه، جهت تهیه نرم افزار تحقیق و تفحص انجام دادیم. در یک شرکت پیمانکاری نیاز به یکسری گزارشات مالی هست . از بابت قراردادهای پیمانکاری، انبار، حقوق و دستمزد و سایر کارهایی که لازم بود خروجی نرم افزاری داشته باشیم. بعد از چندین جلسه ارائه نرم افزار با شرکت پیوست و دموی خوبی که از نرم افزار به ما دادند؛ و نیز با تحقیقاتی که انجام شد به این نتیجه رسیدیم که نرم افزار پیوست، هم از لحاظ قیمت و هم کیفیت می تواند پاسخگوی نیاز شرکت اکسون باشد. بنابراین قرار بر این شد که با گروه نرم افزاری پیوست قرارداد ببندیم.

_ _ _ _

نسرین حریری

مدیر مالی
نسرین حریری _ مدیر مالی گروه بین المللی اکسون

نقاط قوت نرم افزار

در بحث مالی، گزارش گیری برای ما بسیار مهم است. گزارش های خوبی هم توانسته ایم از پیوست بگیریم. بنابر نیازمان و به تفکیک پروژه ها. پیوست در بخش حسابداری تفصیلی های گسترده است دارد. تفصیلی ها نامحدود است و همین تفصیلی های نامحدود باعث می شود ما بتوانیم گزارش های بهتری بگیریم و به مدیریت ارائه بدهیم.

بنابراین پیوست درحوزه گزارش گیری، می تواند با نرم افزارهای قوی موجود در بازار رقابت کند. هم در گزارش گیری حسابداری، هم انبار، هم حقوق و دستمزد و همچنین خزانه داری بسیار خوب عمل شده است.

 نقاط قوت پیوست

ما از پشتیانی پیوست خیلی تعریف شنیده بودیم. در مورد نرم افزار قبلی، با بخش پشتیبانی کمی به مشکل برمی خوردیم. پشتیبانی نرم افزار برای ما که به گزارش های لحظه ای نیاز داریم بسیار مهم است. گاهی ممکن است نرم افزار مشکل پیدا کند، یا کارشناس ما تازه کار باشد و نداند که چه کاری باید انجام دهد ولی گزارش فوری باشد.

در یک بازه زمانی ما ورود و خروج نیرو زیاد داشتیم. فرآیند آشنایی نیروهای جدید با نرم افزار برای ما زمان بر بود. به همین دلیل پشتیبانی صحیح و به موقع بسیار برای ما حائز اهمیت بود. در این موارد خیلی پشتیبانی خوبی از پیوست گرفته ایم.

یا بعضاً پیش می آید که در بحث حقوق و دستمزد لحظه آخر در گزارش بیمه یا گزارش مالیات به مشکل بر می خوریم. یعنی تصور کنید امروز ۳۰ ام ماه ساعت ۱۶:۰۰ است و ما مجبوریم تماس بگیریم و یک کار را همان لحظه بصورت فوری انجام دهیم. پشتیبانی که گاهاً به لحظه ای بوده است و هر زمان لازم بوده تلفنی صحبت کنیم، خدمات ارائه شده. اما گاهی اگر نیاز داشتیم با مدیران پشتیبانی هم صحبت کنیم در دسترس بودند و مشکل را حل کردند. خب این از نظر ما امتیاز خیلی خوبی است.

| علت توسعه پیوست در شرکت بین المللی اکسون |

 

سالی که قرار بود نرم افزار تهیه شود تصمیم گیرنده شخص دیگری بودند. ولی من پیوست را پیشنهاد دادم. چون در محل کار سابقم که یک مجموعه پیمانکاری بزرگ بود با پروژه های گوناگون در سطح کشور، پرسنل زیاد با تایم شیت ها و قراردادهای گوناگون، بخش حقوق و دستمزد با پیوست انجام می شد. شایان توجه بود که این حجم کار بالا را پیوست می توانست بخوبی انجام دهد.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.